תרומות אישיות

מנהל גמ"ח הודה שקנה דירה בכספי תרומות שיועדו לעניים

החשוד מנהל את עמותת "אכלו רעים". החשדות עלו בחקירה של מס הכנסה

בית תמחוי בירושלים.צילום: moomoobloo, flickrבית תמחוי בירושלים.צילום: moomoobloo, flickr

מנהל עמותה המפעילה בית תמחוי בירושלים, החשוד כי עשה שימוש בכספי העמותה לצרכיו האישיים, עומד לדין בבית משפט השלום בירושלים. מנהל העמותה נחשד, בין השאר, כי רכש דירה פרטית בכספי תרומות שנועדו לסיוע לנזקקים.

בית המשפט שחרר בערבות את הנאשם, שמנהל את עמותת "אכלו רעים". העמותה הוקמה ב-2003 והכנסותיה מגיעות מתרומות, שמגויסות בעיקר בחו"ל. העמותה עוסקת בהפעלת בית תמחוי, בחלוקת מזון לנזקקים ובהפעלת אולם אירועים במחירים מוזלים לנזקקים.

משרד חקירות מס הכנסה ירושלים חוקר את העמותה, בעקבות חשדות לעבירות על פקודת מס הכנסה ועל חוק מיסוי מקרקעין שעברו מנהליה. בחקירה עלו חשדות כי המנהל עשה שימוש בכספיה לצרכיו.

בחוזה לקניית הדירה נרשם סכום הנמוך במאות אלפי שקלים מהסכום ששולם עליה בפועל

מלבד החשדות לשימוש בכספי העמותה לקניית הדירה, כתב האישום מייחס לנאשם עבירה לכאורה על חוק מיסוי מקרקעין. באתר "בחדרי חרדים" נכתב כי בחוזה לקניית הדירה נרשם סכום הנמוך במאות אלפי שקלים מהסכום ששולם עליה בפועל. בבדיקה של חשבונות העמותה עלה כי הועברו כספים מחשבון העמותה למוכר הדירה.

ב-15 באוקטובר נערכו חיפושים במשרדי העמותה ונלקחו מהם מסמכים ומחשבים. החשוד הודה כי 847 אלף שקל נמשכו מכספי העמותה והועברו למוכר הדירה.

בית המשפט שחרר את החשוד בתנאים מגבילים: ערבות עצמית של 250 אלף שקל, ערבות בנקאית של 50 אלף שקל, ערבות צד ג' בסך 100 אלף שקל. כן הוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?