יהדות מגשרת

אמסלם מכריז שישתתף בבחירות בראש "עם שלם"

במסיבת עיתונאים הודיע חבר הכנסת שפרש מש"ס, כי תנועתו תפעל ברוח של יהדות מתונה

ח''כ חיים אמסלם מש''ס במסיבת עיתונאים בכנסת 17.11.10. צילום: אביר סולטאן, פלאש 90ח''כ חיים אמסלם במסיבת עיתונאים בכנסת. צילום: אביר סולטאן, פלאש 90

במסיבת עיתונאים הודיע חבר הכנסת הרב חיים אמסלם, כי מפלגת "עם שלם" בראשותו תתמודד בבחירות לכנסת, אחרי מסיבת העיתונאים קיים אמסלם סדרת ישיבות, כדי לקבוע את זהות המועמדים לכנסת מטעם המפלגה.

"עם ישראל מצפה מאתנו להוביל משהו חדש ושונה, בערכי היהדות המתונה המשלבת תורה ופרנסה, שירות בצבא וקירוב לבבות", אמר אמסלם. הוא תקף בחריפות את ש"ס, המפלגה שממנה פרש בנסיבות דרמטיות לפני כשנתיים, על רקע חילוקי דעות אידיאולוגיים קשים.

"אני אומר בכאב גדול: השכבות החלשות הן לא אזרחים סוג ב', שפוטרים אותן בברכה לעולם הבא או בקמיע ויום אחרי הבחירות שוכחים מהן", אמר אמסלם. "אני לא אבטיח לאף אחד גן עדן, אבל אני מבטיח להתאמץ שפה לא יהיה גיהנום".

עם ישראל מצפה מאתנו להוביל משהו חדש, בערכי היהדות המשלבת תורה ופרנסה ושירות בצבא

אמסלם אמר, מדווח nrg, כי הוא בטוח ש"עם שלם" תהיה הפתעת הבחירות ותצליח להכניס מספר משמעותי של נציגים לכנסת. "אנחנו לא משופעים בתקציב, אבל כן משופעים באהדה ובבוחרים", אמר.

במערכת הבחירות מתכוון אמסלם להתמקד בציבור החילוני ולהציג מסר של גישור בין חלקי העם. פלח נוסף שבו יתמקד מסע הבחירות שלו הוא חלק מהציבור החרדי, שאינו מוצא את מקומו במפלגות החרדיות, בין השאר בשל האפליה העדתית הקשה במוסדות החינוך החרדי.

 לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?