השתלטות על תל אביב

חלק מסניפי AM:PM בתל אביב ייסגרו בשבת

כך על פי סיכום מסתמן בין קבוצת דור אלון, בעלת השליטה ברשת, לבין חרדים שהטילו חרם על הקבוצה. תושבי תל אביב זועמים על הכניעה לכפייה הדתית

סניף AM:PM ביפו. צילום: Urban_Hipster, flickrסניף AM:PM ביפו. צילום: Urban_Hipster, flickr

חלק מסניפיה של רשת AM:PM בתל אביב ייסגרו בשבתות ובחגים. בידיעה בעניין זה שפרסם העיתון "יתד נאמן" נכתב כי החנויות, שפתוחות 24 שעות בכל ימות השבוע, ייסגרו "כחלק ממגמה שעליה החליטה הרשת". העיתון החרדי הוסיף, "למעשה, חלק נכבד מחנויות הרשת כבר סגורות בשבת".

על פי הפרסום, ייתכן שאנשי עסקים חרדים אף יקנו מרשת AM:PM חלק מהסניפים ויהפכו אותם לרשת שומרת שבת. רבים מתושבי תל אביב ששמעו על המהלך המסתמן זועמים: "החרדים משתלטים גם על תל אביב. נחרים את הרשת", אמרו תושבים לחדשות 2.

רשת AM:PM שייכת לקבוצת דור אלון. בעל השליטה בדור אלון הוא דודי וייסמן. במחאה על פתיחת החנויות של רשת AM:PM בשבת הטילו חרדים חרם על רשת שפע שוק, השייכת גם היא לקבוצת דור אלון. ב"יתד נאמן" נכתב כי סגירת חלק מסניפי

אש ועדת הרבנים לשמירת השבת: ברגע שייסגרו כל החנויות נרקוד ברחובות

AM:PM היא חלק מפתרון מסתמן בין דור אלון לחרדים.

בגלי צה"ל דווח כי וייסמן קרוב לסיכום עם החרדים. ראש ועדת הרבנים לשמירת השבת, יצחק גולדנקוב, אמר לגלי צה"ל: "ברגע שייסגרו כל החנויות, אז אנחנו נרקוד ברחובות". הוא גם הבטיח כי "כולם ישובו לקנות אצלו".

הלקוחות התל אביבים זועמים על ההתקפלות בפני הכפייה הדתית. "זה ממש מבאס. זה ביזיון שנותנים לחרדים לגיטימציה לשלוט גם על תל אביב, בנוסף להתפרעויות שלהם בירושלים", אמר תושב תל אביב. "אני קורא להפגנות מול AM:PM", אמר תושב אחר. "במקביל להפגנות שלהם מול חניון קרתא בשבת, צריך להפגין מול הסניפים בתל אביב. אם הם ייסגרו בשבת, נחרים אותם גם במשך השבוע".

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?