הרב השווה מיליונים

מקורות עושרו של הרב פנחס אבוחצירא

ידידם של ראשי ערים ובכירים בש"ס, הרב אבוחצירא ירש הון של 1.3 מיליארד מאביו

באר שבע. צילום: topdog1, flickrבאר שבע. צילום:topdog1, flickr

הרב פנחס אבו חצירא הוא הרב העשיר ביותר בישראל והונו מוערך ב-1.3 מיליארד שקל. כך נכתב במגזין "פורבס" ישראל ביוני השנה. פנחס אבוחצירא הוא בנו של אלעזר אבוחצירא, שנרצח ביולי 2011 על ידי אחד מחסידיו. הבן ירש את הונו מאביו. הרב אלעזר אבוחצירא נרצח בדקירה על ידי מאמין שהגיע להתייעץ אתו. אחר כך נקבע כי המאמין אינו כשיר לעמוד למשפט.

פנחס אבוחצירא, בן 35, הוא נינו של הבאבא סאלי. אביו, שכונה באבא אלעזר, נחשב סמכות דתית מרשימה בפני עצמה; חצרו היתה הגדולה בארץ. ליד ביתו נמצאות דירות מאמינים, ושווי הנכסים במקום עלה משמעותית בזכות המשפחה.

פנחס נוקט סגנון שונה משל אביו וממעט להופיע בציבור. באתר חדשות 2 נכתב כי בעוד שאביו נהג לכסות את פניו ולעבור מביתו לישיבה במנהרה מיוחדת, פנחס אבוחצירא אינו נחבא אל הכלים. מספר המבקרים בחצר חת מאז מות אביו, אבל הוא עדיין

הרב שומר על אורח חיים צנוע ונמנע מתסמינים של חיי פאר

מקבל אלפי מאמינים.

בתחקיר שפרסם העיתונאי יוסי בר מוחא על באבא אלעזר הוערך הונו במאות מיליונים, שמפוזרים בישראל ובאתרים שונים בעולם. ברשות המשפחה יש בניינים בבאר שבע ושטחי נדל"ן נוספים. לפי התחקיר שפורסם ב"פורבס", רוב כספה של המשפחה מגיע מתרומות על ייעוץ.

הרב שומר על אורח חיים צנוע ונמנע מתסמינים של חיי פאר. בעיתונות הכלכלית פורסם כי בבעלות המשפחה יש בית פרטי בעל שטח גדול באזור באר שבע, שבו גם אולם תפילה וחדרי אירוח. הוא נשוי ואב לארבעה ילדים.

עם ידידיו נמנים אישים רבים בעלי השפעה ובהם ראשי ערים, יו"ר ש"ס אלי ישי וחברים נוספים בתנועה. אחרי הרצח באה לבית המשפחה כל צמרת המדינה – הנשיא שמעון פרס, ציפי לבני ועוד. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הסתפק בשיחת טלפון.

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?