משטרה תחת התקפה

במאה שערים נופצו שמשות של ניידת משטרה

בזמן שהשוטרים פיקחו על פעולות לכיבוי שריפה בשכונה, אלמונים תקפו את הניידת. לפני כעשרה ימים הותקפה ניידת אחרת של המשטרה במאה שערים

אישה חרדית ברעלה חולפת ליד הפגנה בבתי ורשה 18.03.10. ההפגנה כנגד התערבות המשטרה בסכסוך נדל''ן מקומי. צילום: קובי גדעון, פלאש 90חרדים מפגינים מול כוח משטרה בבתי ורשה במאה שערים. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

ניידת משטרה שהוזעקה לסייע לצוותי כיבוי שפעלו במאה שערים הותקפה ושמשותיה נופצו. ביום ראשון בלילה פרצה שריפה בחנות לתשמישי קדושה ויודאיקה במאה שערים. השריפה כובתה על ידי שישה צוותי כיבוי. לא היו נפגעים.

ב"בחדרי חרדים" נכתב כי ניידת משטרה הוזעקה למקום כדי לסייע לצוותי הכיבוי. השוטרים החנו את הניידת ברחוב שטראוס, כדי להימנע מכניסה לתוך שכונת מאה שערים. השוטרים נכנסו לשכונה רגלית. בזמן שהשוטרים פיקחו על פעולות הכיבוי וצוותי הכיבוי השתלטו על האש, ניפצו אלמונים את שמשות ניידת המשטרה וגרמו לה נזק כבד.

ממשטרת ירושלים נמסר כי נפתחה חקירה לאיתור הפוגעים בניידת.

רק כעשרה ימים לפני כן נפגעה ניידת משטרה אחרת במאה שערים. בשבוע האחרון של אוגוסט התקיימה בשכונה הפגנה במחאה על הארכת מעצרו של חזקי קלמנוביץ', בכיר בארגון אתרא קדישא. ב"כיכר השבת" דווח כי מפגינים חסמו את הכבישים בשכונה

השוטרים החנו את הניידת ברחוב שטראוס, כדי להימנע מכניסה לתוך מאה שערים

והבעירו פחי אשפה. ניידת משטרה שנכנסה למאה שערים הותקפה באבנים ושמשותיה נופצו. חלק מהמפגינים צעקו לעבר השוטרים: "נאצים, תסתלקו מכאן".

ביוני הותקפו באבנים שוטרים שנכנסו לפנות פולשים מדירה בבתי ורשה במאה שערים. כשכוחות המשטרה החלו לצאת מהשכונה, הגיע למקום אברך מעורער בנפשו ותקף מילולית קצין משטרה. הוא נעצר ונלקח לחקירה, אבל מעצרו עורר מהומה גדולה שבה הושלכו אבנים על ניידת המשטרה ועל הקצין.

בינואר 2012 דווח באתר חדו"ש על הפגנה אלימה של מאות מאנשי העדה החרדית במאה שערים, לאחר שחוקרי מס הכנסה בירושלים ושוטרים עצרו שישה גברים, ארבעה מהם חרדים, החשודים במעילה בהיקף של מיליוני שקלים. המפגינים ניסו לחסום כבישים ונשכבו תחת גלגלי האוטובוסים שעברו באזור.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"

 לידיעה על תקיפת הניידת באוגוסט

 לידיעה על תקיפת הניידת ביוני

 לידיעה על ההפגנה בינואראיך תוכל לפעול?