נכנסים למרוץ?

הערכה: רבני צהר יריצו מועמד לרב הראשי האשכנזי

ארגון הרבנים הציוני-הדתי מפיץ חוברת לשיפור הרבנות. לפי ההערכה, החוברת היא אות הפתיחה למערכת הסברה לקראת הבחירות בעוד שבעה חודשים

הרב יעקב אריאל, נשיא צהר. צילום: Shuki, wikipediaהרב יעקב אריאל, נשיא צהר. צילום: Shuki, wikipedia

ארגון רבני צהר הפיץ בבתי הכנסת ובעיתונות הדתית חוברת, המתארת את חזונו לשיפור הרבנות. התוכנית של צהר כוללת מינוי דיינים המחויבים לפסיקות הרבנות, תמיכה בהסכמי קדם נישואים, עידוד גיור של צאצאי מתבוללים, אימוץ היתר מכירה ועוד. לפי ההערכות, החוברת, שעליה חתומים נשיא צהר ורב העיר רמת גן, יעקב אריאל, ויו"ר הארגון ורב העיר שהם, דוד סתיו, היא אות הפתיחה למסע בחירות של צהר לקראת הצבת מועמד מטעמו לתפקיד הרב הראשי האשכנזי.

בצהר מסבירים, כותב קובי נחשוני ב-ynet, כי החוברת מופצת לרגל יום פטירתו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק (כותרת החוברת היא "המורשת שלו – הדרך שלנו") ולקראת ימי התשובה ההולכים וקרבים. מסע ההסברה של צהר יימשך עד לאחר חגי תשרי.

בשבוע שעבר העלה הארגון בעמוד הפייסבוק שלו אפליקציה שבאמצעותה יכול הציבור לבחור את התחומים שבהם, לדעתו,

בעמוד הפייסבוק של צהר הועלתה אפליקציה, שבאמצעותה יכול הציבור להציע באילו תחומים צריכה הרבנות לעסוק

צריכה הרבנות לעסוק. בהמשך תכלול המערכה הציבורית גם מודעות שיתפרסמו בכלי התקשורת ועל גבי אוטובוסים.

בשני העשורים האחרונים שולטים החרדים במוקדי הכוח של שירותי הדת במדינה. הרבנים הראשיים וכן הרוב המוחלט בין רבני הערים והדיינים מזוהים עם הקו החרדי.

אבל לאחרונה זנחה ש"ס את הברית שהיתה לאורך שנים בינה לבין יהדות התורה והחלה לשתף פעולה עם הציונות הדתית. בעקבות שיתוף הפעולה החדש נבחרו לרבני העיר פתח תקוה, לפני כחצי שנה, הרב בנימין אטיאס החרדי והרב מיכה הלוי הדתי-הלאומי. גם לקראת הבחירות לרבנות ירושלים מתגבש הסכם בין הצדדים. בצהר מקווים כי השותפות תבוא לביטוי גם בבחירות לרבנות הראשית בעוד כשבעה חודשים.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?