לעולם לא נשים?

טינקרבל הודרה מאוטובוסים בירושלים

חברת כנען מדיה הבהירה למנהל הגן הבוטני כי לא תפרסם נשים והיא שוקלת להימנע מפרסום דמויות בירושלים

המודעה לאטרקציה ''ארץ לעולם לא'' בגן הבוטני בירושליםהמודעה לאטרקציה ''ארץ לעולם לא'' בגן הבוטני בירושלים

בגן הבוטני בירושלים תיפתח החודש אטרקציה חדשה, תחת השם "ארץ לעולם לא". באטרקציה מוצגות הדמויות המוכרות מעלילת "פיטר פן" – ובהן קפטן הוק, פיטר פן והפיה טינקרבל. במרכז כרזות הפרסום שהוכנו לקראת פתיחת האטרקציה לקהל מופיעה דמותה של טינקרבל.

בחדשות 2 מדווחים כי מנהל הגן הבוטני ביקש לפרסם מודעות על אוטובוסים של אגד הנוסעים בירושלים, כדי להגביר את החשיפה לפרסום. הוא טלפן לחברת כנען מדיה וביקש להציב את כרזות האירוע על האוטובוסים.

אבל נציג החברה הבהיר למנהל הגן כי כנען מדיה לא תמהר להציב את הכרזות על האוטובוסים. לדבריו, עיקר הבעיה נעוצה בנוכחותה של טינקרבל בכרזות. "יש פה את הדמות של הפיה שאני לא יכול, בשלב זה, להעלות", אמר נציג כנען מדיה למנהל הגן הבוטני בשיחה שהוקלטה. הוא הוסיף: "נכון לעכשיו, אני לא מעלה נשים בירושלים".

נציג כנען מדיה: יש פה את הדמות של הפיה שאני לא יכול, בשלב זה, להעלות

ניסיון להזכיר לנציג החברה את פסיקת בג"ץ, שאסרה הדרת נשים מפרסומות בבירה, לא הועיל. "הכיוון כרגע הוא או שלא יהיה פרסום בכלל בירושלים – או שבכלל לא יהיו דמויות בירושלים", אמרו בכנען מדיה.

מאגד נמסר בתגובה: "הפרסום על גבי האוטובוסים העירוניים של אגד נמצא בזיכיון של חברת כנען פרסום בתנועה. אגד עוסקת בהפעלת שירותי תחבורה ציבורית ולא בתוכני הפרסום. על כן, בעקבות הודעת משרד התחבורה, היא תנחה את חברת כנען לפעול בהתאם להנחיה החדשה בנושא".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "משרד התחבורה הוסיף לתנאי הרישיון של מפעילות התחבורה הציבורית תנאי, שלפיו אין לשנות מודעה פרסומית מצורתה המקורית לפני הצבתה על גבי האוטובוס. משרדנו פועל באופן שוטף לאכיפת התנאים שנקבעו ברישיון של כל מפעילי התחבורה ציבורית".

לידיעה באתר חדשות 2איך תוכל לפעול?