שירות מותאם

מינהלת חדשה בצה"ל תרכז את הטיפול בחיילים חרדים

המינהלת תלווה את החיילים החרדים מלשכת הגיוס, לאורך כל תקופת השירות, ותנסה להגביר את גיוס בני הישיבות

חיילים מהגדוד החרדי ''נצח יהודה''. צילום: Naama, wikipediaחיילים מהגדוד החרדי ''נצח יהודה'' (צילום אילוסטרציה). צילום: Naama, wikipedia

גוף חדש, "מינהלת החרדים", יתחיל לפעול בצה"ל אחרי החגים. הגוף החדש הוקם כדי להגדיל את מספר החרדים המתגייסים לצה"ל. המינהלת החדשה תהיה אחראית לחיילים חרדים בכל תקופת השירות שלהם, מלשכת הגיוס, דרך שיבוצם לתפקידים מתאימים, תהליך ההכשרה וגיוס המותאם לחרדים.

בראש המינהלת יעמוד קצין בדרגת סגן אלוף והיא תהיה כפופה לראש חטיבת כוח אדם. היא תהיה גוף מטכ"לי נפרד ותאגד את כלל הזרועות העוסקות בשירות חרדים באגפי צה"ל השונים.

בדיווח בכאן נמסר כי כל חייל חרדי בין גיל 18 לגיל 21 יקבל מימון ללימודים להשלמת בחינות הבגרות בשמונת החודשים האחרונים של השירות.

כל חייל חרדי בין גיל 18 לגיל 21 יקבל מימון ללימודים להשלמת בחינות הבגרות בשמונת החודשים האחרונים של השירות

המינהלת הוקמה על רקע נתונים שלפיהם 95% מהחרדים ששירתו בצבא עובדים או לומדים. המינהלת תסתמך על כלי מיון המותאמים לאוכלוסייה החרדית, ישרתו בה חיילים שכל תפקידם לגייס חרדים ואנשיה יטפלו בבקשות של חרדים עם נתונים חריגים המעוניינים להתקבל לקורס קצינים.

המינהלת תאפשר לחיילים חרדים לשרת באזור נפרד לחלוטין, שבו יהיו חדרי שינה וחדרי אוכל מיוחדים להם. חיילים חרדים יגיעו ללשכת הגיוס מכניסה נפרדת ובלשכת הגיוס יהיה אזור נפרד לחרדים.

"כיכר השבת" מציין כי לפי נתונים שנמצאים בידי צה"ל, קיים פוטנציאל לגיוס לא פחות מ-10,000 חיילים חרדים, אבל יעד הגיוס הוא 2,850 חרדים בשנה. בצה"ל משרתים היום 6,600 חרדים, 400 מהם בשירות קבע.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?