אחרי הטלאי הצהוב

העדה החרדית תשלח ילדים באזיקים להפגין נגד הגיוס

עסקני העדה מתכננים הפגנה נגד הכוונה לגייס תלמידי ישיבות ביום ראשון

ילדים עונדים טלאי צהוב בהפגנה שבה מחו חרדים על ''ההסתה הנאצית'' במאבק נגד הדרת נשים. צילום: גילי יערי, פלאש 90ילדים עונדים טלאי צהוב בהפגנת מחאה נגד ''ההסתה הנאצית'' במאבק נגד הדרת נשים. צילום: גילי יערי, פלאש 90

כאלפיים ילדים, שיצעדו בידיים אזוקות, אמורים להשתתף ביום ראשון בהפגנה שמארגנת העדה החרדית נגד גיוס חרדים לצבא .עסקני העדה החרדית רואים בצעד זה איתות לכך שהציבור החרדי אינו מתכוון לקבל את התוכנית לגייס תלמידי ישיבות – בין אם הגיוס יהיה בכפייה או בהסכמה. הילדים יצעדו מרחבת זופניק בשכונת מאה שערים, דרך רחוב שבטי ישראל, לרחוב הנביאים וחזרה לרחבת זופניק.

"זאת גזירה המאיימת על עולם התורה כולו, וחייבים להילחם בה עד תום", אמרו עסקני העדה. ההחלטה להצעיד ילדים שידיהם נתונות באזיקים התקבלה בישיבה שהתקיימה ביום שלישי בערב במשרדי העדה החרדית בירושלים. האתר "בחדרי חרדים" מדווח כי בישיבה השתתפו יו"ר הנהלת העדה החרדית,

זאת גזירה המאיימת על עולם התורה כולו, וחייבים להילחם בה עד תום

הרב יעקב ראטה, ועסקנים מחסידויות דושינסקי, תולדות אהרון, תולדות אברהם יצחק ועוד.

בעדה החרדית עשו לא פעם שימוש בילדים בהפגנות נגד מה שראשיה מכנים "גזירת הגיוס". בתחילת 2012 צעדו ילדים במדי אסירים, שעליהם הודבק טלאי צהוב, בהפגנה שבה מחתה העדה החרדית על ההסתה התקשורתית נגדה, לפי תפיסת עסקניה.

עסקני העדה החרדית שוקלים גם לארגן את מה שמכונה "הפגנת המיליון". עסקנים בעדה החרדית אמרו כי ההחלטה הסופית בעניין זה תתקבל בימים הקרובים. "אנו מביאים בחשבון גם את ההוצאות הגדולות הכרוכות בארגון עצרת כה גדולה", אומרים שם.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?