מי יחליף את ברקת

החרדים מחפשים מועמד חילוני לראשות עיריית ירושלים

ביהדות התורה הבינו שמועמד חרדי יתקשה לגבור על ברקת והקימו צוות שפועל לאתר מועמד חילוני שיזכה לתמיכת החרדים

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת בפסטיבל ברחוב עמק רפאים. 09.11.10 .צילום: מרים אלסטר, פלאש 90ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הבחירות לראשות עיריית ירושלים יהיו בעוד כשנה וחצי, אבל כבר עכשיו נראה כי בניגוד לבחירות הקודמות, הפעם לא יתמודד מועמד חרדי מול ראש העירייה, ניר ברקת, אלא מועמד חילוני. אם כך יהיה, החרדים יכולים להכריע את גורל הבחירות, לאחר שיכריזו למי מהמועמדים נתונה תמיכתם.

ב-nrg נכתב כי מגמה זו מסתמנת מאז שהחרדים הבינו כי הסיכוי שמועמד מטעמם ינצח את ברקת נמוך. לאחר שהתברר כי סגן ראש העירייה, יצחק פינדרוס מדגל התורה, או מועמד חרדי אחר לא יגבר על ברקת, הוקם ביהדות התורה צוות המנסה לאתר מועמד חילוני שיזכה לתמיכת החרדים.

בין השאר נבחנו סיכוייהם של יולי אדלשטיין, רוני בר-און ונחמן שי בבחירות בירושלים. שמות נוספים שעלו הם יצחק הרצוג ונתן שרנסקי.

המפתח לניצחון הוא תמיכה של מפלגת השלטון – הליכוד. ביהדות התורה יוצאים מהנחה שהבחירות לעירייה יתקיימו בד בבד עם הבחירות לכנסת ושבנימין נתניהו ישמור על כוחו. לכן מעריכים שם, שחבירה אל ראש הממשלה תשפר את הסיכויים

נבחנו סיכוייהם של יולי אדלשטיין, רוני בר-און, נחמן שי ומועמדים חילונים נוספים

לגבור על ברקת.

ההחלטה לא לתמוך בברקת התגבשה לאחר שהחרדים הבינו כי ראש העירייה מצדד בחילונים יותר מאשר בהם. דוגמה לכך, לפי מקור חרדי, היא התוכנית להקים קרית חינוך חרדית ברמת אשכול. ברקת הבטיח שקרית החינוך, המכונה "קרית פינדרוס", תיבנה ואף התעמת בעניין עם תושבי האזור החילונים. אבל בשבועות האחרונים הבינו ביהדות התורה שהתוכניות לבניית הקריה לא ייצאו אל הפועל במהרה.

בשבוע שעבר החל לפעול בירושלים פורום חדש, שבו פעילים מסיעות וממחנות שונים בעיר, שהתאכזבו מברקת ושמעוניינים לאתר מועמד חלופי לראשות העירייה. בפגישה ראשונה של הפורום, בשבוע שעבר, עלו שמותיהם של כמה מועמדים אפשריים להתמודד נגד ברקת. בין השמות שהוזכרו בפגישה: בני בגין, אריה דרעי, מנחם בן ששון, צחי הנגבי, זאב ביילסקי, דליה איציק, נחמן שי ויולי אדלשטיין.

לכתבה ב-nrgאיך תוכל לפעול?