שנאה, בורות וגאווה

הרב הראשי של רעננה: ההומואים מרעילים את הציבור

לקראת אירוע הגאווה בעיר הפיץ הרב יצחק פרץ מכתב לבתי הכנסת, שבו תקף את הקהילה ההומו-לסבית

מצעד הגאווה בירושלים. 29.07.2010. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90מצעד הגאווה בירושלים, 2010 (צילום אילוסטרציה). צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הקהילה ההומו-לסבית "כופה על הציבור נורמות חיים פסולות ומעוותות". כך טען הרב הראשי של רעננה, יצחק פרץ, במכתב שהפיץ בשבוע שעבר לבתי הכנסת בעיר. מכתבו של הרב פרץ הופץ יומיים לפני אירוע גאווה שנערך ברעננה ביום שישי, שבו היו כ-200 משתתפים.

בין השאר השווה הרב פרץ בין הומוסקסואלים למכורים לסמים. "אפשר ומחר ייצאו נרקומנים בסיסמה 'מצעד התהילה'. כלום גם אז ייצאו לקראתם מתוך פתיחות, סובלנות ופלורליזם?" כתב.

בידיעה ב"הארץ" מדווח כי הרב פרץ, בעבר חבר כנסת ושר מטעם ש"ס, הוסיף וטען: "לא די שאינם מתביישים במעשיהם הפוגעים ביסודות המוסר האנושי, אלא עוד מתגאים בהם והופכים אותם לדגל המתנוסס בראש כל חוצות ובכך הם מרעילים את האווירה הציבורית ומשפיעים לרעה על הנוער היקר שלנו".

בתגובה לדברי הרב פרץ אמר ל"הארץ" יו"ר עמותת שישה צבעים, ברוך אורן: "נשמע שהבורות והשנאה שבדברי הרב

לא די שאינם מתביישים במעשיהם הפוגעים ביסודות המוסר, אלא מתגאים בהם והופכים אותם לדגל המתנוסס בראש חוצות

גוזרות על חבריו לשקר ולהתחבא בארונות".

שי אבן, חבר מועצת עיריית רעננה מטעם מרצ, אמר: ״דבריו של הרב פרץ נעים בציר שבין ההזוי למסוכן. מי שמגדף ככה קהילות בעיר לא ראוי להיות במשרה ציבורית, ואני מצפה מראש העיר שגם נכח באירוע לגנות את פרץ ולהראות לו את הדרך הביתה״. גם אלעד וולף מעמותת ישראל חופשית קרא לעיריית רעננה להפסיק את העסקתו של הרב.

ראש עיריית רעננה, נחום חופרי, אמר בתגובה למכתב כי הוא "מאמין בדו קיום ובסובלנות בין המגזרים השונים המתגוררים ופועלים ברעננה, ומתנגד לכל אמירה העלולה לפגוע באחד מהם".

הרב פרץ אמר ל"הארץ" כי דבריו במכתב "רכים" והוא אינו חוזר בו.

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?