קיץ חם בחניון קרתא

הפגנות השבת האלימות חוזרות לירושלים

חרדים הפגינו נגד פתיחת חניון קרתא בשבת, זרקו אבנים על מכוניות וקראו לשוטרים "נאצים"

שריפת אשפה בהפגנה נגד פתיחת קניון קרתא בשבת. צילום: David Fainstein, wikipediaשריפת אשפה בהפגנה נגד פתיחת קניון קרתא בשבת. צילום: David Fainstein, wikipedia

כ-200 חרדים הפגינו בשבת ברחוב הנביאים בירושלים, סמוך לשכונת מאה שערים, נגד פתיחת חניון קרתא. בהפגנה, שכבר היתה לתופעה שבועית קבועה, ניסו החרדים לחסום את הכביש והתעמתו עם שוטרים ואנשי מג"ב שמנעו זאת מהם. המפגינים צעקו לעבר השוטרים "נאצים" ו"שאבעס".

חלק מהמפגינים זרקו אבנים על מכוניות חולפות, אחרים ירקו על שמשות המכוניות וחלקם ניסו לדרדר פחי אשפה. החרדים גם הטרידו נשים חילוניות שעברו במקום. ב-ynet נכתב כי על אחת מהן הם צעקו "ככה לא מתלבשת יהודייה". על אחרת נזרקה פחית משקה והיא ספגה קריאות "שיקסע".

בהפגנות מוחים החרדים על חילול השבת ומנסים לשבש את התנועה ולחסום את הכבישים הסמוכים. בשבועות האחרונים החלו תושבי שכונת מוסררה הסמוכה ופעילי "ישראל חופשית" לקיים משמרות מחאה במקום, כדי למנוע הפרעות לתנועה. תושב

החרדים צעקו על אשה חילונית שעברה במקום, "ככה לא מתלבשת יהודייה"

השכונה, אורן פריד, אמר: "אין לנו בעיה עם מחאה של חרדים, יש לנו בעיה עם חסימה של כביש, יריקות וזריקת אבנים. הרבה פעמים ההפגנות האלה לא זכו לתגובה הולמת של המשטרה. זו הפעם הראשונה בסבב ההפגנות הזה שבמשטרה דואגים שהכביש לא ייחסם".

בהפגנה בשבת הקודמת עצרה המשטרה שלושה חרדים. "אנחנו כאן בשליחות העדה החרדית. החוקים שלנו הם של בורא עולם וכל החילונים שעומדים כאן וצוחקים ייתנו את הדין. מה שנעשה כאן זה חילול שבת בצמוד לשכונות שלנו, ולכן באנו", הסביר אחד המפגינים.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?