להם ניתן את המפתח?

דרעי: הרפורמים והקונסרבטיבים הם אחים, אוהב אותם

בראיון לגלי צה"ל קרא שר הפנים ליהודים מהזרמים הפלורליסטיים לעלות לישראל כדי להשפיע על חוקים כמו חוק הגיור הממלכתי

יו''ר ש''ס אריה דרעי בכנס זכרון שנערך בארנה בירושלים במלאת שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף 28.09.2014 צילום: פלאש 90יו''ר ש''ס אריה דרעי בכנס זיכרון שנערך בארנה בירושלים במלאות שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף. צילום: פלאש 90

"הרפורמים והקונסרבטיבים הם יהודים מבחינתי, כמוני וכמוך לכל דבר ועניין. אני אוהב אותם והם אחים שלי", אמר שר הפנים ומנהיג ש"ס, אריה דרעי.

בראיון לגלי צה"ל התייחס דרעי לדרישה של המפלגות החרדיות לקדם את חוק הגיור הממלכתי ואמר עוד על יהודים רפורמים וקונסרבטיבים: "שיבואו ויתכבדו לגור פה בארץ ויתמודדו בבחירות ויהיה להם כוח פוליטי וישפיעו. אבל הם לא יכולים להיות פה כמה אלפים בודדים, ועם הכוח הפוליטי והכספי שיש להם בחו"ל להכתיב לי ולכל אחד מאתנו שמתמודד כאן בבחירות".

דרעי, לפי ידיעה ב"בחדרי חרדים", התייחס גם לטענות שהזרמים הפלורליסטיים מעודדים התבוללות. "אם ראיתם את החתונה של הבת של הילרי וביל קלינטון, כשאתה רואה רביי רפורמי וכומר מחתנים, כשאתה רואה את ראש ארגוני

שיבואו ויתכבדו לגור פה בארץ ויתמודדו בבחירות ויהיה להם כוח פוליטי וישפיעו

הרפורמים ג'ייקובס אומר שהוא לא מוכן לקבל שנישואי תערובות של יהודים זו תופעה, להם ניתן את המפתח של הכניסה לישראל, שהם יוכלו לתת לכל מי שמתגייר פה בארץ על פי חוק השבות אזרחות אוטומטית?" אמר.

בנוגע למתווה הכותל אמר שר הפנים: "אנחנו התנגדנו בממשלה והצבענו נגד... אני לא מתבייש לומר שלא מספיק למדנו את זה ביסודיות, אבל שהעירו לנו הערות למדנו והבנו שבדלת האחורית הכניסה ממשלת ישראל שהחרדים חברים בה הכרה בזרם של הרפורמים ושל הקונסרבטיבים. על זה אמרנו שלא יהיה. לא שינינו מאומה בכותל. אף אחד לא שינה, גם לא בנימין נתניהו, מה שהיה 70 שנה – יהיה".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?