שוטרים ואבנים

25 חרדים נעצרו בהתפרעות באתר חפירות ביהוד

העצורים, מהעדה החרדית, הפריעו לעבודות של רשות העתיקות במקום

חרדים מפגינים נגד החפירות בקברים בגבעת אנדרומדה ומתעמתים עם המשטרה 25.05.10. צילום: גילי יערי, פלאש 90חרדים מפגינים נגד חפירות בגבעת אנדרומדה ביפו ומתעמתים עם המשטרה (צילום אילוסטרציה). צילום: גילי יערי, פלאש 90

חרדים התפרעו באתר חפירות ביהוד, השליכו אבנים וחלקם תקפו שוטרים, על פי החשד. בעקבות המהומה נעצרו 25 מהמתפרעים.

החרדים נעצרו על ידי כוח משטרה מתחנת מסובים. העצורים, מדווח ynet, משתייכים לעדה החרדית בירושלים. כשהשוטרים הגיעו למקום נמלטו ממנו חרדים נוספים החשודים בהפרת הסדר.

"כמה עשרות חרדים הגיעו לאזור שבו יש כמה מתחמי בנייה והשוטרים עצרו אותם עוד לפני שהגיעו לאתר בנייה ספציפי", אמר עד ראייה.

מרשות העתיקות נמסר כי "הרשות מבצעת במקום חפירות להצלת עתיקות לפני בנייה. החפירה בתחילתה וטרם ניתן לקבוע את אופי הממצאים במקום".

כשהשוטרים הגיעו למקום נמלטו ממנו חרדים נוספים, החשודים בהפרת הסדר

בשבוע שעבר נעצרו שישה חרדים, שהפריעו לביצוע עבודות תשתית ולפעילות פיקוח ארכיאולוגי באזור קבר חבקוק, סמוך לצומת קדרים בגליל. העצורים טענו כי ניסו למנוע חילול קברים של יהודים שנמצאים במקום.

העבודות מתבצעות בקטע של כביש 65, היורד מצומת קדרים לצלמון. על העבודות מפקחת רשות העתיקות, מחשש לפגיעה של כלי ההנדסה בממצאים ארכיאולוגיים קיימים. קבוצת החרדים שהגיעה למקום בשבוע שעבר הפריעה להמשך העבודות ושוטרים שהגיעו למקום עצרו שישה מהם.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?