על תעסוקה וביטחון

"ההשתתפות הנמוכה של החרדים בעבודה, איום קיומי"

יוג'ין קנדל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה, הציג בוועדת פלסנר המלצות לשימוש בתמריצים כלכליים שיעודדו יציאה לעבודה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו''ר קדימה שאול מופז בישיבה הראשונה של ועדת השוויון בנטל בראשות ח''כ יוחנן פלסנר. 21.05.2012. צילום: אורי לנץ, פלאש 90.ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ויו''ר קדימה, שאול מופז, בישיבה הראשונה של ועדת השוויון בנטל בראשות ח''כ יוחנן פלסנר. צילום: אורי לנץ, פלאש 90

פרופ' יוג'ין קנדל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה, אומר כי המשך המגמה הקיימת, של שיעורי השתתפות נמוכים בשוק העבודה בקרב החרדים מהווה איום קיומי על מדינת ישראל. קנדל אמר זאת בישיבה של הוועדה לקידום השילוב בשירות והשוויון בנטל, בראשותו של ח"כ יוחנן פלסנר.

לפי הודעה שהפיצה הוועדה, נכתב ב-News1, פרופ' קנדל אמר כי המשך המגמות הקיימות עלול להביא לכך שמדינת ישראל לא תוכל לממן את צרכיה הביטחוניים. ב"כלכליסט" נכתב, כי קנדל הציג המלצות בדבר הקמת מנגנונים שיאפשרו שימוש

המשך המגמות הקיימות עלול להביא לכך שישראל לא תוכל לממן את צרכיה הביטחוניים

בתמריצים כלכליים, חיוביים ושליליים, כדי לעודד את החרדים והערבים להצטרף למערכי השירות (שירותי אזרחי-לאומי ושירות צבאי) – ובהמשך למעגל העבודה.

יו"ר הוועדה, ח"כ פלסנר הנחה בישיבה את משרד האוצר ואנשי המועצה הלאומית לכלכלה לגבש הצעות "שיכללו סנקציות כלכליות ותמריצים לשירות משמעותי שיבלמו את המגמות הקיימות וישימו את החברה הישראלית על מתווה חדש של השתתפות בנטל הכלכלי והביטחוני".

לידיעה ב"כלכליסט"

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?