צנחנים על הכוונת

ביטאון ש"ס נגד השבעת הצנחנים בכותל

מאמר בעיתון "מיום ליום" מותח ביקורת על תוכן הטקס ועל התנהגות החיילים ובני משפחותיהם

צנחנים ברחבת הכותל המערבי. צילום: couturiere 7, flickrצנחנים ברחבת הכותל המערבי. צילום: couturiere 7, flickr

ביטאון ש"ס, "מיום ליום", פרסם בסוף השבוע מאמר נגד טקס ההשבעה של הצנחנים ברחבת הכותל המערבי. במאמר, שעליו חתום ישראל מרגלית, נכתב: "כותב השורות... בא לשפוך שיחו לפני בוראו והנה אויה, אין גישה למקום המקדש... היה זה כפי הנראה טקס השבעה של טירוני הצנחנים... אנשים, נשים וטף בערבוביה נוראה... מדוע במקום התפילה המסורתית 'יזכור' הם חזרו אין סוף פעמים את הנוסח המוקפד 'נזכור את חללי'... ו'נזכור את גיבורי'... ו'נזכור את'... כאילו היה זה עדר של חיל הסנילים הלאומי?"

אבישי בן חיים דיווח בחדשות 10, כי במאמר תקף מרגלית גם את השימוש בחצוצרה בספירת העומר וטען כי בטקס נישאו נאומי כפירה. "רק שימו לב שאם הם ינסו פעם לגייס את בני הישיבות, שיעשו את ההשבעה במקום אחר. שלפחות יהיה להורים מקום להתפלל על בניהם באותה שעה ולהתפלל על רוע

שימו לב שאם הם ינסו פעם לגייס את בני הישיבות, שיעשו את ההשבעה במקום אחר

הגזירה", נכתב במאמר.

בחדשות 10 מציינים, כי אין זאת הפעם הראשונה שש"ס יוצאת נגד השבעת חיילים בכותל. בשנת 2009 יצא מנהל סיעת ש"ס בכנסת, צבי יעקבזון, להתקפה נגד על השבעות חיילי צה"ל בכותל המערבי.

במדורו הקבוע בשבועון החרדי "בקהילה" כתב אז יעקבזון: "אנשים חפים מכל רגישות מגיעים אל רחבת הכותל, לבושם הדל והתנהלותם הקולנית זרה לרוח המקום... הקבוצות הללו לא הולמים ולא תואמים את אופיו הרציני והמיוחד של המקום".

לידיעה בחדשות 10איך תוכל לפעול?