בשם ש"ס ויהדות התורה

מסתמן: וינרוט ייצג את החרדים בוועדת חוק טל

במפלגות החרדיות אישרו כי וינרוט מקובל עליהן. בש"ס לא מסכימים להצעות שנועדו לשמש חלופה לחוק טל

שר החוץ, אביגדור ליברמן מישראל ביתנו ושר הפנים, אלי ישי מש''ס במליאת הכנסת 18.10.10. צילום: אביר סולטן, פלאש 90שר החוץ, אביגדור ליברמן מישראל ביתנו ושר הפנים, אלי ישי מש''ס, בכנסת. בש"ס חוששים שפלסנר חותר לפתרון כוחני. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

אחרי שהמפלגות החרדיות – ש"ס ויהדות התורה – הודיעו כי לא ישלחו נציגים לצוות המגבש חלופה לחוק טל, בראשות חבר הכנסת יוחנן פלסנר, נראה כי במקומן יופיע בוועדה עורך הדין יעקב וינרוט.

אטילה שומפלבי וקובי נחשוני כותבים ב-ynet, כי בש"ס וביהדות התורה אישרו שווינרוט, שהיה חבר גם בוועדת טל, מקובל על שתי המפלגות. הוא ייצג אותן באופן לא רשמי. גם וינרוט אישר כי הכוונה היא למנותו לנציג החרדים בצוות.

מקור בש"ס אמר כי המפלגה החליטה להחרים את הוועדה מכיוון ש"הכל מכור מראש". לדבריו, ש"ס הסכימה כי איש קדימה יעמוד בראש הוועדה, אבל הדלפות מהימים האחרונים הוכיחו כי ח"כ פלסנר חותר לפתרון כוחני לסוגיית גיוס בני הישיבות, באופן שהחרדים אינם יכולים לשתף פעולה עמו.

מקור בש"ס אמר כי המפלגה החליטה להחרים את הוועדה מכיוון ש'הכל מכור מראש'

בסוף השבוע ציינו בש"ס כי כל ההצעות שהוגשו כחלופה לחוק – על ידי משרד הביטחון, קדימה וישראל ביתנו – אינן מקובלות עליהם. "אין לנו הצעה מגובשת, אבל יש לנו קווים אדומים", אמר בכיר במפלגה. "צריך לקרוא היטב את מה שהנשיאה ביניש כתבה בפסק הדין שלה בעניין חוק טל וללכת לפי המלצותיה. זה יהיה הכי חכם... אסור לשבור כלים. צריך להגדיל את מספרי המגויסים, אך בצורה חכמה ולא בכוח".

לאחר הצטרפות קדימה לממשלה, הצהיר יו"ר המפלגה, שאול מופז, כי הוא מעוניין לגבש במהירות האפשרית חלופה לחוק שמעניק לבחורי ישיבה פטור מגיוס לצה"ל. לראש הצוות המגבש את החוק החלופי, שנועד להגביר את השוויון בנטל, מינה מופז את ח"כ פלסנר.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?