מחאה יקרה

מחיר הפגנות החרדים בכביש 6: 80 מיליון שקל

החרדים הפגינו בעקבות גילוי קברים בקטע הצפוני של הכביש וגרמו לעיכוב בסלילתו

חרדים מפגינים נגד החפירות בקברים בגבעת אנדרומדה ומתעמתים עם המשטרה 25.05.10. צילום: גילי יערי, פלאש 90הפגנה של חרדים נגד חפירות בקברים בגבעת אנדרומדה ביפו (למצולמים אין קשר לידיעה). צילום: גילי יערי, פלאש 90

חברת חוצה ישראל תשלם לחברת דניה סיבוס ולסולל בונה 20.5 מיליון, על העבודות לסלילת הקטע הצפוני של כביש 6 (חוצה ישראל). התשלום הוא פיצוי על פעולות שלא היו חלק מהעבודה המקורית. הפעולות הנוספות בכביש נדרשו בעיקר בעקבות גילוי של קברים עתיקים לאורך תוואי הכביש, שחייבו את שינויו.

סלילת הקטע הצפוני של כביש 6 – ממחלף עירון בכביש 65 למחלף עין תות בכביש 70 (קטע 18) – עוכבה בגלל הפגנות של חרדים, שמחו על חפירות בשהתנהלו בקברים עתיקים שהתגלו לאורך התוואי. החרדים מחו על מה שהגדירו חילול קברים. בעקבות הפגנות המחאה של החרדים שונה תוואי הגשרים במחלף.

החרדים מחו על מה שהגדירו חילול קברים ותוואי הגשרים במחלף שונה

אבי בר-אלי מציין ב-"TheMarker", שקטע 18 נפתח ביולי 2009. הכביש, שאורכו כ-17 ק"מ, כולל 14 גשרים וקטעי מנהרה באורך של 700 מ"ר. עם פתיחת הקטע נאמדה עלות העיכובים והשינויים ב-60 מיליון שקל.

לצורך סלילת הקטע הקימו דניה סיבוס וסולל בונה שותפות בשם JV18. עם סיום הפרויקט הגישו השותפות לחוצה ישראל – חברה ממשלתית – דרישות לתשלום על עבודות שלא נכללו בעבודה המקורית. בתום התדיינות משפטית מורכבת הוסכם כי חוצה ישראל תשלם לשתי החברות 20.5 מיליון שקל.

לידיעה ב-"TheMarker"איך תוכל לפעול?