שידורי האנרכיה

חמישה חודשי מאסר למפעיל תחנת רדיו פירטית

הסניגוריה טענה כי המורשע ראה בשידורי הרדיו חלק משליחותו הציבורית. השופט: הוא עשה דין לעצמו

אולפן רדיו. צילום: Ross Murray, flickrאולפן רדיו (צילום אילוסטרציה). צילום: Ross Murray, flickr

אלי פרץ, שהפעיל במשך חמש שנים תחנת רדיו פירטית בירושלים, נדון לחמישה חודשי מאסר. הסניגוריה הסבירה כי פרץ הוא חוזר בתשובה, שהפך את ביתו לבית חב"ד הפתוח לכל. ההגנה טענה גם, שפרץ ראה בשידורי הרדיו חלק משליחותו הציבורית. לכן ביקשה להקל בעונשו.

השופט אברהם היימן, סגן נשיאת בית משפט השלום בראשון לציון, כתב בגזר הדין: "אין בכך רע וזה חלק בלתי נפרד מזכויות הפרט, רוצה לומר: חופש הביטוי. עלינו להגן על החירות ולשמור עליה מכל משמר. אלא הכל בסייג אחד – על-פי החוק... אדם העושה דין לעצמו ומקיים תחנת רדיו פירטית – פועל כנגד אושיות החוק והחברה. בעשיית דין עצמי קיים ממד של סיכון סדרי החברה ופתח לאנרכיה – כאוס, או בלשוננו הקדומה:

השופט סבר כי יש להחמיר עם פרץ, גם משום שכבר בשנת 2001 הורשע בעבירה דומה

תוהו ובוהו".

השופט הוסיף, לפי האתר News1, כי מערכת החוק צריכה להעביר מסר ברור: מי שיעשה דין לעצמו ייענש בצורה מכאיבה. היימן סבר כי יש להחמיר עם פרץ, גם משום שכבר בשנת 2001 הורשע בעבירה דומה ואז נדון למאסר ולקנס. מכאן, כתב השופט, ש"קיימת הסתברות גבוהה שהנאשם יחזור על מעשיו בעתיד".

הוא ציין כי פרץ התנגד לאפשרות של הטלת עבודות שירות. בלא הסכמת הנאשם אין בית המשפט יכול לגזור עליו עונש זה. ולפיכך יהיה עליו לשאת בעונשו מאחורי סורג ובריח.

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?