כל ש"ס חברים

כך מימנו חברי סיעת ש"ס משכורת למשפחת בניזרי

כל אחד מחברי הכנסת תרם למשפחה של השר לשעבר 2,000-1,500 שקל בחודש בתקופת מאסרו

השר לשעבר, שלמה בניזרי מש''ס, יוצא לחופשה מכלא מעשיהו ברמלה לאירוסי בנו. צילום: רוני שוצר, פלאש 90 השר לשעבר, שלמה בניזרי מש''ס, כשיצא לחופשה מכלא מעשיהו לאירוסי בנו. צילום: רוני שוצר, פלאש 90

משפחתו של שלמה בניזרי קיבלה בתקופת מאסרו 2,000-1,500 שקל מכל אחד מחברי הכנסת של ש"ס. הסכום הועבר למשפחה בהוראת קבע. אשתו של בניזרי, יפה, מונתה בעזרת המפלגה למנהלת של עמותה בשם "קו החסד" וגם קיבלה תפקיד של דירקטורית בחברת נדל"ן.

המנגנון הכלכלי שבאמצעותו תומכת ש"ס בחברי כנסת מטעמה שנידונו למאסר לאחר שהורשעו בפלילים מתואר בכתבה במוסף Markerweek. "אף אחד לא מחייב לתת, וכל ח"כ נתן ככל שהיה יכול", אמר מקור בש"ס. "ללא קשר לבניזרי, יהודים שומרי מצוות וח"כים דתיים מפרישים מדי חודש מעשר לתרומה. לחלק מהח"כים היו התחייבויות קודמות, אבל לפחות חלק מהמעשר הוקצה למשפחת בניזרי... כשהרב עובדיה יוסף מנחית הוראה, מבצעים אותה. הרב קבע שכל ח"כ יתרום למשפחה".

כשהרב עובדיה יוסף מנחית הוראה, מבצעים אותה. הרב קבע שכל ח"כ יתרום למשפחה

חרדי שעובד שנים רבות עם אנשי ש"ס אומר, שבזמן שמי מחברי המפלגה יושב בכלא, דואגים למשפחתו. "בניגוד למסגרות אחרות, בש"ס אתה לא מוקצה מחמת מיאוס על מעשים כאלה. לא רואים בך אדם שפגע או מעל באמון הציבורי: רואים בך קורבן, אדם שנפגע מהמערכת".

איש עסקים ירושלמי המכיר היטב את המפלגה אומר: "אנשים בחוץ לא מבינים שש"ס היא תעשייה שלמה ומסועפת שיושבת בהמון צמתים... אני מדבר על מאות או אלפי תפקידים שהשכר החודשי בהם הוא 20 אלף שקל ויותר ¬ מנהלי מוסדות, לוביסטים, יועצים ובעלי משרות ממשלתיות. תיאורטית, בפני בניזרי פתוחה אפשרות להשתלב בתפקידים בכירים. אפשר להקים ברגע עוד רשת של בתי ספר, שהוא יעמוד בראשה וייהנה ממשכורת גבוהה".

לידיעה המלאהאיך תוכל לפעול?