אנטישמיות לפי ש"ס

בניזרי: הכאב שלי גדול משל גלעד שליט

בראיון לרדיו "קול ברמה" אמר השר לשעבר, ששוחרר מהכלא: הכאב שלי הוא שמי ששפט אותי זה אח, עצמי ובשרי

השר לשעבר, שלמה בניזרי מש''ס, יוצא לחופשה מכלא מעשיהו ברמלה לאירוסי בנו. צילום: רוני שוצר, פלאש 90 השר לשעבר, שלמה בניזרי מש''ס, ביציאה לחופשה מהכלא לרגל אירוסי בנו. צילום: רוני שוצר, פלאש 90

עם שחרורו מהכלא טען השר לשעבר מש"ס שלמה בניזרי, כי ישראל היא "המדינה האנטישמית ביותר בעולם". לדבריו, בישראל מתנהל מסע הסתה נגד הציבור החרדי. מדי יום, אמר בניזרי, מותקפים החרדים בתקשורת ב"מושגים שנאמרו בשואה כנגד יהודים" – ואיש לא מוחה.

בניזרי אמר את הדברים בראיון לאבי מימרן מתחנת הרדיו "קול ברמה". הוא סיפר כי דמותו של החייל החטוף גלעד שליט עמדה לנגד עיניו בכל תקופת מאסרו. הוא הוסיף כי כאבו שלו, על העוול שנעשה לו בדין, היה גדול משל גלעד, שישב בשבי החמאס. "הכאב שלי הוא שמי ששפט אותי זה אח, עצמי ובשרי", אמר בניזרי.

"כשהייתי בבית הסוהר, יכול להיות שזה יישמע פתטי, אבל הדמות שעמדה לנגד עיני היא של גלעד שליט", אמר בניזרי בראיון. "הבנתי את הכאב שלו, הבנתי את הרגש ואת התסכול. ואני מבין מה זה כאב, רק הכאב שלי יותר גדול. הכאב שלו הוא

כמעט כל אייטם שני שלכם – חרדים, חרדים. אומרים 'פרזיטים', 'טפילים'. זה מושגים שנאמרו בשואה כנגד יהודים

כאב שהוא של מחבלים, אבל גם הכאב שלי גדול".

ב-ynet נכתב כי בראיון התלונן בניזרי על ההתבטאויות נגד חרדים בתקשורת. "כמעט כל אייטם שני שלכם – חרדים, חרדים. אומרים 'פרזיטים', 'טפילים'. זה מושגים שנאמרו בשואה כנגד יהודים. אף אחד לא קם למחות כנגדם. 'כל הכסף הולך לדתיים. כל הכסף'. אלה מתים בעולה של תורה ואלה מתים בקרב. סוחרים בדם.

"אין כתבה בטלוויזיה – אני לא רואה טלוויזיה, אני שומע מאנשים – שלא קשורה לדתיים, והסתה והסתה והסתה. אתה אומר רגע, רגע, ליגה נגד השמצה, ליגה נגד אנטישמיות בעולם – על מה הם נלחמים שמה? כשלוקחים דימויים קיצוניים כנגד יהודים ואומרים אותם כשמסיתים כנגד יהודים. מה קורה במדינת ישראל בשנים האחרונות?"

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?