לינץ' בנחלאות

חרדית בת 70 הותקפה באכזריות בירושלים

קבוצת גברים בלבוש חרדי הכו באכזריות אשה הגרה בחלק החרדי של שכונת נחלאות. התוקפים האשימו אותה במיסיוניריות

שכונת נחלאות. צילום: Yoav Lerman, flickrשכונת נחלאות. צילום: Yoav Lerman, flickr

אשה חרדית כבת 70 אושפזה בבית החולים הדסה עין כרם לאחר שהותקפה בביתה שבשכונת נחלאות בירושלים על ידי קבוצת גברים, שלדבריה היו לבושים כחרדים. התוקפים האשימו אותה בקיום פעילות נוצרית מיסיונרית. היא סובלת משברים בגפיים, שטפי דם פנימיים ופנים נפוחות. "כיכר השבת" שואל אם התקיפה מסמנת את חזרתן של משמרות הצניעות לפעולה.

ביום שני סמוך לתשע בערב פרצו כמה גברים לביתה של האשה, המתגוררת בגפה בחלק החרדי של השכונה. התוקפים כפתו אותה באמצעות אזיקונים והכו אותה בכוח בכל חלקי גופה. היא סיפרה לעוז רוזנברג מ"הארץ", כי אחד התוקפים אמר לה שהם יודעים שהיא נוהגת לארח בביתה נשים יהודיות חילוניות ונשים שאינן יהודיות. לדברי המותקפת, ש"ק, במפגשים הללו היא מלמדת אותן יהדות. "אני מנסה לקרב אותן לדת", אמרה.

התוקפים החריבו את תכולת הבית והסתלקו מהמקום לאחר שלקחו עמם את מכשירי הטלפון ואת המחשב של ש"ק. היא נשארה מוטלת על הרצפה, כשפיה חסום בצעיף שנקשר מאחורי עורפה. לבסוף מצא אותה אחד השכנים, ששמע את המהומה, והזעיק

הם אמרו שהם מחפשים מחשבים וקלטות וידיאו עם חומרים מיסיונריים, סיפרה המותקפת

את בנה ואת כוחות ההצלה והמשטרה.

לדבריה, בשעות הערב ביקר אותה בנה וכחצי שעה לאחר שעזב שמעה צלצול בדלת. "בפתח עמד גבר חרדי שלא הכרתי, וביקש צדקה". היא משערת שתפקידו היה לוודא שבנה עזב את המקום, ושהיא נמצאת בגפה. רגעים ספורים לאחר מכן עמדו בדלת כחמישה גברים שלא הכירה, כולם לבושים כחרדים. ידיהם היו מכוסות כפפות גומי. אחד מהם דחף אותה פנימה והיתר סגרו את הדלת. "ניסיתי לצעוק לעזרה, אבל לא הספקתי", אמרה.

אחד מהם הנחית מכת אגרוף בפניה והטיח אותה ברצפה. שניים נוספים כפתו את ידיה ורגליה באמצעות אזיקונים. האחרים ערכו חיפוש בבית. "הם אמרו שהם מחפשים מחשבים וקלטות וידיאו עם חומרים מיסיונריים", סיפרה. היא ספגה מכות אגרוף, בעיטות ומהלומות במוט ברזל. "הרגשתי את היד שלי נשברת ואת הדם מתחיל לזלוג", אמרה.

לידיעה ב"הארץ"

 לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?