משפט לפי ההלכה

הרב הראשי נגד בתי המשפט האזרחיים. חדו"ש: הוא מקדם תיאוקרטיה חשוכה

בכנס רבנים יצא הרב יצחק יוסף נגד זימון חילונים ונשים להעיד בבתי משפט וטען כי השימוש בעדי מדינה מנוגד להלכה. חדו"ש: הרבנים הראשיים חותרים תחת אושיות היסוד של הדמוקרטיה

לבטל את הרבנות הראשית!לבטל את הרבנות הראשית!

"במקרה ויש ויכוח בין אדם לחברו, צריך ללכת רק על פי בתי הדין הרבניים, אשר הם דנים על פי דיני התורה", אמר הרב הראשי יצחק יוסף בכנס רבנים. הרב יוסף אמר כי לפני כמה חודשים השתתף בכנס לרגל הוצאתם לאור של ספרי הרב הראשי יצחק אייזיק הלוי הרצוג ז"ל. לדבריו, בכנס אמר ש"צריך להכניס את המשפט היהודי, את ההלכה שלנו, לתוך חוקי המדינה".

הרב יוסף אמר כי למשמע דבריו החלו שופטים, שרים וחברי כנסת שהשתתפו בכנס להתלחש בינם לבין עצמם. "הסברתי להם שזאת כוונתי, שגם בתי המשפט יערכו בחינות לדיינות, שיבחנו על 'שולחן ערוך', 'חושן משפט' ויידעו בדיוק".

הוא יצא נגד מערכת המשפט ואמר, לפי העיתון "בקהילה": "הם מקבלים לעדות אנשים שאינם יראי שמים, מחללי שבת. כמו כן, מקבלים נשים לעדות. הן כשרות לעדות?! גם מה שעושים 'עד מדינה', שלוקחים אדם שהיה שותף לעבירה ואומרים לו: 'אנחנו

הרב יוסף: הם מקבלים לעדות אנשים שאינם יראי שמים, מחללי שבת. מקבלים נשים לעדות. הן כשרות לעדות?!

נפטור אותך שתצא זכאי, ובתנאי שתעיד נגד השני', האם מושג זה הוא על פי ההלכה? ... עד מדינה זה דבר שללא שום ספק הוא נגד ההלכה".

בעקבות הדברים אומר היום מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב: "רק ציניות וסחר פוליטי מאפשרים מצב שבו מדינת ישראל ממשיכה להכתיר רבנים ראשיים ולממן את פעילותם החותרת תחת אושיות היסוד של הדמוקרטיה הישראלית, ואשר מטיפים ללא כל היסוס לרבני ישראל לצאת נגד בתי המשפט וחוקי הכנסת. ברצונם לקדם בישראל תיאוקרטיה חשוכה, שבה נשים וחילונים אינם כשרים לעדות ואשר בה המשפט הפלילי וביעור השחיתות יוכתבו על ידי מועצת הרבנות הראשית ולא על פי העקרונות המקובלים בעולם הנאור. יש לקוות שגם הפוליטיקאים יתעוררו ויבינו שהם שותפים לביזוי של מדינת ישראל כל עוד הם נותנים את ידם להמשך קיומו של מוסד הרבנות הראשית".איך תוכל לפעול?