מצעד פורים

ילדי סאטמר יצאו לצעדת מחאה נגד גיוס חרדים

בתהלוכה ברחובות ירושלים צעדו ילדים מהחסידות כשלגופם כרזות מקמפיין החרדקים

אלפים מהפלג החרדי הקיצוני העדה החרדית הפגינו נגד הכונה להגביר את גיוס תלמידי הישיבות וכבלו במחאה ילדים באזיקים. 16.07.2012 צילום: אורי לנץ פלאש 90.jpgילדים כבולים באזיקים בהפגנה של העדה החרדית נגד גיוס תלמידי ישיבות. צילום: אורי לנץ, פלאש 90

חסידות סאטמר צירפה היום ילדים קטנים למאבק נגד גיוס חרדים לצבא. ברחובות ירושלים צעדו ילדי החסידות, הלומדים בחדר, ונשאו על גופם כרזות מקמפיין החרדקים – המסע הציבורי נגד גיוס חרדים לצבא. בכרזות שהוצמדו לבגדיהם של הילדים נכתבו סיסמאות כמו "חרדקים החוצה" ועוד.

המלמדים שארגנו את התהלוכה אמרו שהם "מרוצים מאד מקידוש שם שמים שגורמת צעדת המחאה של הילדים". לדבריהם, באמצעות התהלוכה הם "מחנכים את הילדים לשנאה מובהקת לצה"ל ולחיילים החרדים".

המלמדים שארגנו את התהלוכה אמרו שהם מרוצים מאד מקידוש שם שמים שגורמת צעדת המחאה של הילדים

נשיא תלמוד תורה סאטמר הוא האדמו"ר מהר"י מסאטמר. ראש תלמוד התורה הוא רב הקהילה בירושלים, הרב חיים צבי טייטלבוים. שניהם מתנגדים בחריפות ל"שלטון הכופר הציוני".

"בחדרי חרדים" מציין שבשנים האחרונות הולכת ומתרחבת הרדיפה של חיילים חרדים, תוך שימוש במילת הגנאי חרד"ק (חרדי קל דעת). המלה נכנסה לשימוש בקמפיין נגד הגיוס שמנהלים אנשי הפלג הקיצוני של היהדות החרדית בירושלים, שמכונה קמפיין החרדקים.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?