שחיתות מאורגנת

נחשפה רשת שסייעה לחרדים לקבל פטור מגיוס

המשטרה חושדת שקבוצת מאורגנת פעלה כדי לספק לצעירים חרדים חוות דעת פסיכיאטריות שפטרו אותם משירות בצבא

שוטרות עוצרות מפגין חרדי שהשתתפף בחסימת הכביש בכיכר השבת בירושלים במחאה על מעצר משתמטים חרדים 26012016 צילום פלאש 90שוטרות עוצרות מפגין חרדי שהשתתף בחסימת הכביש בכיכר השבת בירושלים במחאה על מעצר משתמטים חרדים (צילום אילוסטרציה). צילום: פלאש 90

מעצר של חרדי שהשתתף לפני כחודש בהפגנה מול לשכת הגיוס ברחוב רש"י בירושלים הוביל לחשיפת פעילות מאורגנת לקבלת מסמכים רפואיים, שבאמצעותם קיבלו צעירים חרדים פטור מגיוס לצה"ל.

ברשות העצור, תושב ירושלים כבן 25, נמצאו מסמכים רפואיים בחתימתם של פסיכיאטרים. על פי החשד, המסמכים נמסרו לחרדים שהיו מועמדים לגיוס, ואלה הציגו אותם לפקידים בצבא כדי לקבל פטור משירות.

בעקבות חקירת העצור הגיעו חוקרי המשטרה לחשוד נוסף, תושב ירושלים כבן 57. בחיפוש שבוצע בביתו נתפסו יותר מ-100 אלף שקל במזומן. שטרות הכסף הוחבאו בארונות ובמקומות שונים בבית והיו מסודרים בחבילות. על כל חבילה נרשמו שמו ופרטיו של אדם אחר.

בחיפוש בביתו של תושב ירושלים נתפסו יותר מ-100 אלף שקל במזומן, שהוחבאו במקומות שונים בבית

מהחקירה של שני החשודים ושל אנשים נוספים שהעידו במשטרה הצטיירו חשדות לשיטת פעולה שנועדה לפטור חרדים מגיוס לצה"ל: מועמד לגיוס שרצה לקבל פטור שילם לחשודים. על פי החשד, מדווח "חרדים 10", החשודים השתמשו בכסף כדי לשלם לפסיכיאטרים שנפגשו עם מועמדים לשירות.

המועמדים לשירות קיבלו הדרכה כיצד לנהוג בפגישה עם הפסיכיאטר. לאחר הפגישה הונפק להם מסמך המעיד על בעיות נפשיות שבהן לקו כביכול. המועמדים לגיוס הגישו את המסמך שקיבלו לרשויות הצבא וכך קיבלו פטור. המשטרה גבתה עדות גם מכמה פסיכיאטרים.

מהמשטרה נמסר: "החקירה חשפה תשתית מאורגנת שפעלה לקבלת פטור במרמה והונאה שיטתית של עשרות מועמדים לגיוס לצה"ל".

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?