בית שמאי?

הרב יוסף לדיינים: אל תפחדו מארגוני הנשים

בכנס של דייני בתי הדין הרבניים אמר הרב הראשי יצחק יוסף כי ארגוני הנשים רוצים "שכל דבר אנחנו נתיר להן. רבותי, לא לפחד". הרב יוסף תקף גם את ח"כ אלעזר שטרן וכינה אותו גזען

הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף, באירוע בתל אביב. 28022016 צילום: יעקב כהן, פלאש 90הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף, באירוע בתל אביב. צילום: יעקב כהן, פלאש 90

הרב הראשי יצחק יוסף תקף את ארגוני הנשים ואת חבר הכנסת אלעזר שטרן. בכנס השני של דייני בתי הדין הרבניים אמר הרב יוסף, שהוא גם נשיא בית הדין הרבני הגדול: "אנחנו מקיימים בעצמנו 'לא תגורו מפני איש'. אם יש ארגוני נשים שרוצים מאתנו דברים, שכל דבר אנחנו נתיר להן – רבותי: לא לפחד!

"לא צריך לפחד", הוסיף הרב יוסף. "ארגוני נשים? לא לפחד. לא תגורו מפני איש. גם אם יבזו אותך, יראו את זה בטלוויזיה, יכתבו בעיתונים ויעשו מזה בלגן – בסדר... אני מקבל את שכרי בעולם הבא שכך ביישו אותי".

"כיכר השבת" מציין כי הרב יוסף התייחס גם למתקפה של ח"כ שטרן נגדו. "הרגשתי את זה על עצמי לפני כמה שבועות, כאשר

גם אם יבזו אותך, יראו את זה בטלוויזיה, יכתבו בעיתונים ויעשו מזה בלגן – בסדר... אני מקבל את שכרי בעולם הבא

התבזיתי קבל עם ועולם. התקשרו אלי מניו יורק, מלונדון, הזדעזעו איך ישב בכנסת איזה אחד גזען (שטרן), וחירף וגידף. אמרתי שאני מקיים בעצמי לא תגורו מפני איש".

שטרן טען בדיון במליאה לפני כשלושה שבועות, כי הרב יוסף פועל בניגוד לדרכו של אביו, הרב עובדיה יוסף, שהתיר עגונות. "הם עשו אותי כאילו אני בית שמאי", אמר הרב יצחק יוסף. "'הוא לא הולך בדרך של אבא שלו'. הם יגידו לנו מה זה כוח דהיתרא? הם? בכנסת? כל אלו שלא שומרים תורה ומצוות, בקושי כיפה על הראש, חצי גרוש על הראש, הם יגידו לנו מה זה כוח דהיתרא? מה זה בית שמאי?"

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?