הפרדה על הקרח

חדו"ש: שעות נפרדות ללקוחות דתיים זה לא הדרה

חרדים ביקשו להקצות שעות נפרדות לנשים ולגברים בעיר הקרח בירושלים. חדו"ש: זאת התחשבות באמונתו של הזולת

תחנת הרכבת הישנה בירושלים. צילום: Ynhockey, wikipediaתחנת הרכבת הישנה בירושלים. צילום: Ynhockey, wikipedia

עמותת חדו"ש תומכת בהקצאת שעות בילוי נפרדות לגברים ולנשים דתיים בעיר הקרח, העתידה לקום בירושלים בעוד כחודש. עיר הקרח תיבנה במתחם תחנת הרכבת הישנה בירושלים. באתר יוקמו דגמים של בתים ומקומות בירושלים, שייחצבו בקרח. במקום יהיו גם יהיו משטחי החלקה ואטרקציות נוספות.

גורמים חרדיים בעירייה ביקשו להקצות שעות נפרדות בעיר הקרח לנשים ולגברים, כדי למנוע עירוב בין המינים. מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר כי העמותה תומכת בהנהגת שעות נפרדות לגברים ולנשים.

באתר "סרוגים" נכתב כי רגב קרא להיענות לבקשתם של החרדים. "הקצאת מספר מוגבל של שעות נפרדות למי שמעוניין בפעילות נפרדת אינה הדרת נשים, אלא התחשבות רצויה

חשוב לא לפגוע במאבק נגד הדרת נשים באמצעות קרבות מיותרים, שרק מרחיקים דתיים מתונים

לגמרי באמונתו של הזולת", הסביר רגב. "חשוב להילחם בכל הכוח נגד הדרת נשים וחשוב לא לפגוע במאבק הזה באמצעות קרבות מיותרים, שרק מרחיקים דתיים מתונים".

בעוד חדו"ש תומכת בשעות נפרדות בעיר הקרח, נציגי יהדות התורה בוועדת הכספים של מועצת העיר הצביעו נגד הקצאת תקציב לשיפוץ מקווה בשכונת הר נוף.

ב"סרוגים" נכתב כי בין חברי יהדות התורה ליצחק הנאו, מנהל מבני דת בירושלים, יש סכסוך ארוך. לטענתם הוא לקח כסף מתקציב שיועד לבתי כנסת והעביר אותו לצורך שיפוץ המקווה. לכן התנגדו לשיפוץ.

לידיעה ב"סרוגים"איך תוכל לפעול?