לא רק נשים

הדרת מדירים

חדו"ש מציגה: גלריית תמונות מחאה, בה טושטשו פני מדירים בולטים

מטרת פרויקט העיצוב "הדרת מדירים" היא להמחיש למנהיגים ואישים חרדיים את התחושה כאשר הם אלה שמודרים מהמרחב הציבורי, ולא נשים באשר הן.

כל הפוליטיקאים שנבחרו לגלריה מקדמים הדרת נשים מהמרחב הציבורי. זאת, אם באמצעות תמיכה בקווי הפרדה ואיסור על שירת נשים ואם באמצעות שותפות במפלגות שאינן מיוצגות על ידי נשים, ופועלות למניעת בחירת נשים לתפקידים ציבוריים.

עסקנים הקשורים ליהדות התורה וביטאוני המפלגה מקדמים ללא הרף את יוזמת קווי ההפרדה ופועלים להרחבתה. חברי כנסת של המפלגה יוצאים כאשר שרות נשים במליאת הכנסת או באירועים אחרים. ש"ס פעלה לאחרונה למנוע ייצוג של נשים בוועדה למינוי דיינים. במשך השנים שבהן היא שולטת במשרד לשירותי דת לא מינתה אפילו יו"ר אחד של מועצה דתית.

בין האישים בגלריה: סגן שר הבריאות יעקב ליצמן שמשרדו מעורב בטקסים מדירי נשים, ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול מש"ס שאפשר את פריחת הקנאות והאלימות נגד נשים בעירו והשר אריאל אטיאס מש"ס שהקים את תחנת הרדיו מדירת הנשים "קול ברמה". כן הולבנו פניו של המרואיין שהסביר לכתב ערוץ 2, שהוא אדם בריא, כיוון שהוא תומך ביריקות לעבר ילדות בנות 8.

גלריית התמונות הועלתה לאתר חדו"ש ולדף הפייסבוק של הארגון וכן כסרטו מחאה ל-YTube, והיא תופץ בכלים שונים של רשתות חברתיות.

הרעיון למחאה מתבסס על פעולותיו של האתר החרדי "לדעת". האתר העלים לאחרונה את פניה של ראש אכ"א האלוף אורנה ברביבאי מתמונה של ישיבת החוץ והביטחון של הכנסת. בעבר טשטש את פניה של פרופסור רות גביזון מהתמונה של ועדת וינוגרד לחקר מחדלי מלחמת לבנון השנייה. באחת התמונות בגלריית המחאה טושטש הלוגו של האתר.

עיצוב: אריה זונשיין, lionways. רוב הצילומים: פלאש 90.
איך תוכל לפעול?