בדרך לחופש

קוצר עונשו של בניזרי, ייצא מהכלא באפריל

ועדת השחרורים ניכתה שליש מתקופת מאסרו, עקב התנהגות טוב ותרומה לאסירים באגף התורני

השר לשעבר, שלמה בניזרי מש''ס, יוצא לחופשה מכלא מעשיהו ברמלה לאירוסי בנו. צילום: רוני שוצר, פלאש 90 השר לשעבר שלמה בניזרי יוצא לחופשה מכלא מעשיהו ברמלה לאירוסי בנו. צילום: רוני שוצר, פלאש 90

השר לשעבר שלמה בניזרי, שהורשע בקבלת שוחד ונדון לארבע שנות מאסר, ישוחרר מהכלא בעוד כשלושה חודשים. ועדת השחרורים בכלא מעשיהו החליטה לנכות שליש מתקופת מאסרו של בניזרי, עקב התנהגות טובה ותרומה לאסירים באגף התורני.

בניזרי החל לשאת בעונש המאסר ב-1 בספטמבר 2009. הוא היה אמור לשבת בכלא ארבע שנים, אבל בעקבות החלטת הוועדה הופחת העונש לכשנתיים ושמונה חודשים מאסר. הוא ישוחרר בסוף אפריל.

באפריל 2008 הרשיע בית המשפט המחוזי בירושלים את שלמה בניזרי בעבירות של קבלת שוחד, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט. בית המשפט קבע כי בניזרי קיבל מקבלן כוח האדם משה סלע כספים וטובות הנאה בזמן שהיה שר העבודה והרווחה – ובתמורה מסר לו מידע שסייע לו בעסקיו. בית המשפט המחוזי דן אותו ל-18 חודשי מאסר,

ועדת השחרורים: בניזרי נותן שיעורי תורה ומוסר, מדע ויהדות לאסירים האחרים בכלא

אבל בית המשפט העליון החמיר את העונש לארבע שנות מאסר.

הפרקליטות לא התנגדה לקיצור עונשו של השר לשעבר מש"ס. ב-ynet מדווחים כי נציגת הפרקליטות אמרה בדיון: "אנו למדים שהאסיר מודה בביצוע העבירות ומציין שהן נבעו בתום לב, ומביע חרטה והפנים את חומרת התנהלותו". היא הוסיפה כי "תפקודו של בניזרי בעת מאסרו היה תקין ללא בעיות משמעת, ללא בעיות בחופשות וללא קושי בקבלת מסגרת".

הוועדה קבעה כי "בניזרי נותן שיעורי תורה ומוסר, מדע ויהדות לאסירים האחרים בכלא". חבריה כתבו כי על פי דו"ח שהוגש להם, "במסגרת מאסרו בלט בניזרי בנועם הליכותיו וברגישותו לאסירים אחרים בכלא, אשר שהו בסביבתו ונעזרו בו לא אחת כאוזן קשבת".

בשבועות האחרונים נמצא בניזרי בתא אחד עם הנשיא לשעבר משה קצב, שהורשע באונס ונידון לשבע שנות מאסר.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?