קריטריון לא רלוונטי

ביבי לא קלט את המסר

למרות המחאה החברתית של הקיץ, ראש הממשלה ממשיך לדאוג בראש ובראשונה לחרדים שותפיו לקואליציה ולא לכלל הציבור, כותבת רחל עזריה

הפגנה של תנועת המחאה בתל אביב. צילום: 'avivi, flikcrהפגנה של תנועת המחאה בתל אביב. צילום: avivi, flikcr

הרישום לגני ילדים נפתח בימים אלה, ולראשונה בתולדות המדינה ההורים לא יידרשו לשלם על לימודי הגן של ילדים בגיל 4-3. "זה לא יאומן, וזה מלמד אותנו בפשטות שאם נרצה אין זו אגדה. שאנחנו מסוגלים לשנות את המציאות במדינת ישראל", כותבת רחל עזריה בבלוג שלה. כשיחלוף החורף, היא מוסיפה, יחזרו ההמונים שדרשו צדק חברתי בקיץ אל הרחובות.

עזריה, חברת מועצת העיר ירושלים, כותבת כי נדמה שמלבד חוק חינוך חינם לגילאי 4-3, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא הבין מה דרשו המוחים בקיץ. "נתניהו לא הפנים שהוא צריך לדאוג לכך שמחירי הדירות יהיו הגיוניים יותר, שיוקר המחיה יהיה כזה שנצליח לסגור את החודש בלי מינוס קבוע ומאיים שיושב על כולנו ביומיום. והכי חשוב, שהוא וממשלתו יראו אותנו, את כולנו, ולא רק את שותפיו לקואליציה".

בימים האחרונים נתניהו דואג לעוד ועוד דירות מוזלות לציבור החרדי, שהמפלגות המייצגות אותו שותפות בקואליציה. דיור

אטיאס ונתניהו מציעים כי הזכאות תיקבע לפי מספר שנות הנישואים של בני זוג. מה הקשר בין קריטריון כזה לבין הזכות לרכוש דירה? נשגב מבינתנו

מוזל לחרדים היה הרבה לפני מחאת הקיץ, ולא בגללו יצאו ההמונים לרחובות, כותבת עזריה. תנועת המחאה דרשה שגם מעמד הביניים יוכל לרכוש פה דירה במחיר סביר.

"התבשרנו כי שר השיכון, אריאל אטיאס, יחד עם נתניהו, מובילים מהלך שיאפשר עוד דיור מוזל לחרדים. המהלך הזה מוכיח שהם לא הפנימו, ויתרה מכך, שהם לא רוצים להפנים", כותבת עזריה.

היא מוסיפה כי לפי דו"ח טרכטנברג, ייקבע מי זכאי לדירה בהתאם לנכונות של אדם לעבוד, או לחפש עבודה. אטיאס ונתניהו מציעים הגדרה אחרת – הזכאות תיקבע לפי מספר שנות הנישואים של בני זוג. "מה הקשר בין קריטריון כזה לבין הזכות לרכוש דירה? נשגב מבינתנו". ברור שלפי הקריטריון הזה, אנשים שעשו צבא, סיימו תואר ראשון ועובדים לפרנסתם תמיד יהיו אחרונים בתור. מי שצריך לסיים צבא ותואר כדי לצאת לחיים האמיתיים, לא מתחתן בגיל 18, גם אם מדובר בחרדי.

 לפוסט המלאאיך תוכל לפעול?