מצגר נגד צהר

נשיא רבני צהר: מצב חירום לאומי בתחום הנישואים

הרב יעקב אריאל במכתב לרב הראשי יונה מצגר: אין מנוס מחקיקה לפתיחת אזורי הרישום לנישואים

הרבנים הראשיים שלמה עמאר ויונה מצגר בטקס בבית כנסת ישורון בירושלים. 18.07.09. צילום: אביר סולטן, פלאש 90הרב הראשי יונה מצגר עם עמיתו, הרב שלמה עמאר. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

"אני מודיע באחריות מלאה שרבני צהר המחתנים את הזוגות, פועלים במסירות נפש ובהתנדבות מלאה, תוך הקפדה על ההלכה". כך כותב הרב יעקב אריאל, נשיא ארגון צהר, לרב הראשי, יונה מצגר. הרב אריאל שלח את המכתב כשבוע לאחר שהרב מצגר פנה לחברי הכנסת וביקש מהם להתנגד להצעת החוק, שלפיה יוכלו זוגות להירשם לנישואים בכל רבנות בארץ, בלי קשר למקום מגוריהם.

הרב אריאל קובע כי אין מנוס מחקיקה בתחום זה, נכתב ב-ynet, וטוען כי הרבנות הראשית יוצרת מצב חירום לאומי בכל הנוגע לרישום נישואים. "היינו שמחים לו הגורמים האחראיים על המשבר ברבנות הראשית היו מוצאים את הדרך להגיע להסכמה על הדרך בה ניתן לפתוח את אזורי הרישום ללא צורך בחקיקה, אולם לצערי יש גורמים ברבנות הראשית ובמשרד הדתות המתעלמים מתחושותיהם של אלפי ישראלים", כותב אריאל.

לצערי יש גורמים ברבנות הראשית ובמשרד הדתות המתעלמים מתחושותיהם של אלפי ישראלים

לדבריו, גורמים אלה מנסים זה כמה שנים לסגור את מיזם הנישואים של "צהר" בתואנות שונות, תוך הוצאת שם רע לרבני הארגון כאילו אינם מקפידים על ההלכה, ובכך מסכנים את המשך אחדות העם היהודי.

"הרבנות הראשית יקרה לכולנו, מעמדה וחשיבותה בציבור הישראלי הם מהותיים וקריטיים לקיומנו כעם בארצו, ואנו עסוקים כל העת בניסיונות לבצר את מעמדה בציבור", כותב אריאל. "אנו מפצירים בכם לעשות כל מאמץ כדי להגיע לסיכום והבנה עם רבני צהר על פתיחה מבוקרת של אזורי הרישום".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?