מלחמה דרך הילדים

הפורום החילוני יפעל להקמת זרם חינוך ממלכתי-חילוני

סקר חדו"ש: 68% מהחילונים ומהעולים תומכים בהקמת מועצה חינוכית עצמאית לחינוך הממלכתי

תלמידה מכינה שיעורי בית בתנ''ך. צילום: david55king, flickrתלמידה מכינה שיעורי בית בתנ''ך (צילום אילוסטרציה). צילום: david55king, flickr

בכנס חירום של הפורום החילוני, שהיה ביום שלישי, הוחלט כי חברי הפורום יפעלו להקמת זרם חינוך ממלכתי-חילוני, שיתפצל מהזרם הממלכתי. בכנס השתתפו כ-400 הורים.

"אני לא רוצה לכפות את ערכי על אף אחד״, אמר יו"ר הפורום, רם פרומן. ״אני רוצה לתת לילדי את החינוך שאני רואה כראוי. על הציבור החילוני להבין שהוא מיעוט, ושבמדינת ישראל למיעוטים יש יותר כוח מאשר לרוב הדומם".

בכנס הוצג סקר שערכה עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, שממנו עולה כי 68% מהחילונים ומהעולים תומכים בהקמת מועצה חינוכית עצמאית לחינוך הממלכתי, דוגמת מועצת החינוך הממלכתי-הדתי. הסקר התבסס על מדגם של 700 נשאלים מהאוכלוסייה היהודית הבוגרת בישראל. בקרב כלל הציבור 51% תומכים בהקמת המועצה ו-49% מתנגדים לכך. בקרב המסורתיים יש שיעורים זהים של תומכים ומתנגדים. בקרב הדתיים

רם פרומן: על הציבור החילוני להבין שהוא מיעוט, ושבמדינת ישראל למיעוטים יש יותר כוח מאשר לרוב הדומם

91% מתנגדים ובקרב החרדים – 87%.

מיכל שליו רייכר, מראשי הפורום, אמרה: "מערכת החינוך נלחמת בנו דרך ילדינו ובוגדת באמון שהענקנו לה. המורים של ילדינו אומרים להם יום יום שהם נחותים מבחינה ערכית, שהמורשת שלהם ועולם הערכים שלהם חלולים, שהם צריכים להשתנות... ההשפעה שיש לזה על הנפש של ילדינו היא דרמטית. היא נוטעת בהם תחושה של נחיתות. המתקפה הזו נועדה לרוקן את החילוניות מתוכן".

לפי חדשות 2, הפורום החילוני – גוף הורים ארצי שנלחם בהדתה במערכת החינוך – מציע להפסיק לפעול לשינוי חוקים ותקנות קיימים במערכת החינוך, שמשתנים ממילא בכל פעם שלמשרד החינוך נכנס שר חדש, ולהקים מערכת חינוך חדשה ובריאה.

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?