2012 – שנת הכרעה

40 אלופים במיל' קוראים לתקן את חוק טל

בעצומה שיזם הפורום לשוויון בנטל נאמר כי אם החרדים ימשיכו לקבל פטור אוטומטי משירות, צה"ל לא יוכל להתקיים במתכונת המוכרת

משמרת מחאה של הפורום לשוויון בנטל בבני ברק לרגל עשור להגשת חוק טל. מרץ 2010משמרת מחאה של הפורום לשוויון בנטל בבני ברק במרס 2010, לרגל עשור להגשת חוק טל

קרוב ל-40 אלופים ותתי אלופים במיל' חתמו על עצומה הקוראת לתקן את חוק טל. העצומה, תחת הכותרת "הארכת חוק טל – אסון לצה"ל", קובעת: "צה"ל לא יוכל להמשיך ולהתקיים בצורה חזקה אם מדי שנה החרדים יקבלו פטור אוטומטי מכל שירות שהוא – השנה 15% מכלל בני ה-18 הם חרדים ובתוך מספר שנים נגיע ל-25%. שנת 2012 היא שנת ההכרעה, מכיוון שבג"ץ צריך לתת החלטתו בנושא ומכיוון שהכנסת צריכה להצביע על הארכה, שינוי או ביטול חוק טל".

העצומה, לפי דיווח באתר The Pulse, תישלח לממשלה, לכנסת ולבית המשפט העליון. עם הקצינים הבכירים שחתמו על העצומה נמנים האלוף (מיל') אהרון זאבי פרקש, האלוף (מיל') אודי אדם, האלוף (מיל') גיורא איילנד, האלוף (מיל') שלמה אראל, האלוף (מיל') פרופ' יצחק בן ישראל, האלוף (מיל')

שיפסיקו לספר לנו על 'ההצלחות בגיוס חרדים'. מדובר במספרים זעומים

עמרם מצנע, תת אלוף (מיל') חדוה אלמוג, תת אלוף (מיל') מרדכי בר און ותת אלוף (מיל') רן פקר.

העצומה היא נקודת הפתיחה של קמפיין לשינוי חוק טל, שעליו הכריז הפורום לשוויון בנטל. מהפורום נמסר: "אם הממשלה, הכנסת ובית המשפט העליון לא יתעשתו באופן מיידי, ניתן יהיה בקיץ הקרוב לחגוג את מסיבת הסיום של צה"ל בצורתו הנוכחית... שיפסיקו לספר לנו על 'ההצלחות בגיוס חרדים'. מדובר במספרים זעומים ועל כן יש לחייב כל ישראלי בן 18 לשרת בשירות צבאי או אזרחי".

לידיעה ב-The Pulseאיך תוכל לפעול?