דעת תורה חכמה

רבני בית וגן נאבקים נגד הרחבת מלון שלום בשכונה

ועדת התכנון והבנייה בעיריית ירושלים דחתה בקשה להרחיב את המלון, לאחר שהרבנים טענו כי היא תיצור בעיות בתחום הצניעות

שכונת בית וגן בירושלים. צילום: Little Savage, wikipediaשכונת בית וגן בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: Little Savage, wikipedia

רבנים ועסקנים חרדים בשכונת בית וגן בירושלים יצאו למאבק נגד הכוונה להרחיב את מלון שלום. לדבריהם, הרחבת המלון והגדלת מספר התיירים השוהים בו ייצרו בעיות בתחום הצניעות בשכונה.

במלון שלום יש כיום 280 חדרים. ועדת התכנון והבנייה בעיריית ירושלים, בראשות סגן ראש העיר מאיר תורג'מן, דחתה אתמול פה אחד בקשה לאשר תוספת של 170 חדרים למלון. הנימוק לדחייה היה בעיות תכנון וקשיים בתחום התחבורה באזור. הוועדה לא התייחסה לאופי השכונה ולצורכי תושביה.

"מלון שלום המצוי בשכונה הינו חריג בשכונתנו. יש להניח שכיום הוא לא היה מוקם בשכונה זו. ודאי שלא באופי הנוכחי

בעקבות דחיית הבקשה להרחיב את המלון מתכוונים מנהליו לגבש תוכנית חדשה

שלו", כתבו הרבנים בראשות רבי עזריאל אויערבאך. "נבקש להביא את דעתנו, דעת תורה חכמה וזקנה, לפיה אין מקום כלל ועיקר לתמוך בתוכנית זו, וכל מי שהאמת והשלום יאהבו מצווה עליהם לסייע בכל כוחם למנוע פגיעה זו".

"עבדנו בצורה נכונה. הפכנו את הדיון לדיון מקצועי, לא נגררנו למאבק חרדים-חילונים, וכך הצלחנו לשכנע גם את חברי הוועדה החילונים", אמר ל"כיכר השבת" אחד מחברי הוועדה החרדים. בעקבות דחיית הבקשה להרחיב את המלון מתכוונים מנהליו לגבש תוכנית חדשה ולהביאה לדיון בוועדה.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?