אמון משופר

ברקת וועדת רבנים סיכמו: ישופרו מבני חינוך חרדיים

בפגישה תקדימית הציג ראש עיריית ירושלים תוכנית חומש המתחשבת במוסדות חינוך חרדיים שפועלים בשכונות מעורבות בעיר

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, נואם בליכודיאדה באילת 29012016 צילום: מרים אלסטר, פלאש 90ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הציג לאחרונה תוכנית לשיפור מצב מבני החינוך החרדיים בכל השכונות בעיר בחמש השנים הקרובות. התוכנית הוצגה בפגישה של ברקת ומנכ"ל העירייה, אמנון מרחב, עם ועדת רבנים מטעם דגל התורה.

"כיכר השבת" מבהיר כי התוכנית התקבלה בתדהמה בציבור החרדי, שכן ברקת נחשב ראש עירייה עוין, שעד לאחרונה פעל נגד החרדים והצר את צעדיהם. בין השאר אמר ברקת בפגישה עם ועדת הרבנים כי חלק ניכר מבית הספר הממלכתי-הדתי הראל בשכונת רמות ג', שעמד שנים לא מעטות במוקד של מחלוקת בין החרדים לדתיים הלאומיים, יעבור לידי בית הספר החרדי בית יעקב אוהל רחל.

העברת האחריות על בית הספר לאוהל רחל היא צעד שנועד לשפר את האמון בין ברקת לרבנים, שדרשו לחזק את ההצהרות על בניית אמון בצעדים מעשיים. ראש העירייה גם הודיע על הקמת שלושה גנים חדשים לחרדים בקרית היובל. גם הגנים החרדיים היו מוקד מחלוקת בשנים האחרונות. בשכונות

ראש העירייה הודיע על הקמת שלושה גנים חדשים לחרדים בקרית היובל, שעמדו במוקד מחלוקת בשנים האחרונות

מעורבות נוספות, שבהן גרים חרדים לצד חילונים, תנקוט העירייה צעדים לטובת הציבור החרדי.

חברי ועדת הרבנים הם הרב דוד כהן, ראש ישיבת חברון, הרב יוסף אפרתי והרב ברוך סולובייצ'יק, ראש ישיבת תורת זאב. בפגישה השתתפו גם יועציו החרדים של ברקת, אברימי קרויזר ויעקב איזק. קיום הפגישה עם ועדת הרבנים, בהשתתפות היועצים, התקבל כעקיפה של חברי הכנסת וחברי מועצת העירייה מטעם יהדות התורה ודגל התורה.

יממה לאחר פגישתם של רבני דגל התורה עם ברקת התקיימה פגישת המשך, שבה השתתפו הרב סולובייצ'יק, מרחב ויועץ ראש העיר קרויזר, וכן נציגי דגל התורה בעירייה אליעזר ראוכברגר וישראל קלרמן, כדי לשפר את שיתוף הפעולה בין העירייה לחרדים.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?