אין קולנוע, יש סדנאות

הסיעות החרדיות בי-ם: להפסיק פעילויות לילדים בשבת

נציגי יהדות התורה מבקשים מראש העירייה להורות על הפסקת סדנאות לכל המשפחה בשכונה, בטענה שהן פוגעות בקדושת השבת

הפגנה למען ירושלים חופשית בכיכר ספרא, 13.06.2009. צילום: אביר סולטן, פלאש 90הפגנה למען ירושלים חופשית בכיכר ספרא, יוני 2009. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

חברי הסיעות החרדיות בעיריית ירושלים דורשים להפסיק באופן מיידי פעילויות לכל המשפחה המתקיימות בימי שבת במרכז הספורט בית טיילור בשכונת קרית היובל בירושלים. לטענתם, פעילויות אלה, הכוללות בין השאר סדנת תיאטרון להורים ולילדים, סדנת מוזיקה ותנועה וסדנה ליצירת בובות, פוגעות בקדושת השבת.

הדרישה עולה דווקא לאחר שבשבועות האחרונים חלה רגיעה במאבקי השבת בשכונה, המנוהלת על ידי המינהל הקהילתי יובלים. המינהל הפסיק להקרין סרטים בסופי שבוע ובתיווך מחזיק תיק מינהלים קהילתיים בעירייה, משה ליאון, הושגה פשרה זמנית שבמסגרתה מקיים המינהל הקהילתי את הפעילויות למשפחות.

לפני כשבועיים פנו נציגי החרדים בעירייה לרבנים מהוועד למען השבת, וביקשו מהם הנחיות לפעולה נגד חילול שבת בשכונות שבאחריותו של מינהל יובלים. נציגי החרדים מנסים לשכנע את

נציגי החרדים בעירייה ביקשו מהוועד למען השבת הנחיות לפעולה נגד חילול שבת

ראש העירייה, ניר ברקת, ואת ליאון להורות על הפסקת כל פעילות בשבת במינהל יובלים.

לפי ידיעה ב-ynet, החרדים מוחים גם על פתיחתו של פאב "המפלצת" בימי שישי ושבת. בסיעת יהדות התורה טוענים שהפאב הקהילתי, שמנוהל כאגודה שיתופית בשיתוף מינהל יובלים, נועד לעקוף את המערכת העירונית.

המינהל הקהילתי יובלים מסר בתגובה: "המינהל מארגן פעילות לתושבי המרחב על פי הצורך הקיים, כדי לשפר את איכות חיי התושבים ואיכות התרבות והפנאי, ולא על פי השקפת העולם של ועד רבנים כזה או אחר. אנחנו לא חשים צורך להתנצל על פעילות כזו או אחרת לטובת תושבי השכונה".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?