נתיב מילוט

הרב בני לאו: נישואים אזרחיים הם הכרח

בעקבות ביקורת על סקר שערכה תנועת נאמני תורה ועבודה, שלפיו רבע מהדתיים בישראל תומכים בנישואים אזרחיים, אומר הרב לאו כי התעלמות מהצורך בנישואים אזרחיים אינה מתקבלת על הדעת

הרב בני לאו, צילום: ויקיפדיההרב בני לאו. צילום: ויקיפדיה

הרב בני לאו, רב קהילת רמב"ן בירושלים, אומר כי חלקים גדולים בחברה, "יהודים ללא ספקות וללא ערעורים, בוחרים בנתיבי מילוט מהרבנות רק בגלל ששוללים מהם את אפשרות הבחירה".

לטענתו, הכרח לאפשר בישראל בחירה במסלול חלופי של נישואים אזרחיים. "פתיחת המסלול החלופי תשחרר את סיר הלחץ הזה ותחזיר הרבה צעירים יהודים לנישואים בדרכי אבותיהם"", אומר הרב לאו.

בדברים אלה הוא מגיב על הביקורת שמתח רב העיר קרית שמונה, צפניה דרורי, על סקר שערכה תנועת נאמני תורה ועבודה, שלפיו כרבע מכלל הדתיים וכמחצית מהמסורתיים תומכים בנישואים אזרחיים.

הרב דרורי טען בראיון ל"מקור ראשון", כי הסקר ומסקנותיו יובילו למצב שבו עם ישראל יהפוך ל"עם של ממזרים". "לי, למשל, היתה בעיה עם שני ממזרים, והתירו אותם. מי יכול לעשות

הרב דרורי: יש לנו אחריות ואנחנו צריכים לשמור על עם ישראל ולא לתת אפשרות להפוך אותו לעם של ממזרים

דבר כזה? בתי דין אזרחיים? ... יש לנו אחריות ואנחנו צריכים לשמור על עם ישראל ולא לתת אפשרות להפוך אותו לעם של ממזרים”.

הרב לאו אומר: "בתוך המחנה הדתי איני מכיר מישהו שחולק על הרב דרורי בשאלת הרצון לשמור על העם היהודי ועל דמותה של המדינה כמדינה יהודית. השאלה של פתיחת נתיבי נישואים שלא דרך הרבנות עולה דווקא בגלל הדאגה הזו".

לדברי הרב לאו, מציין אתר "כיפה", מתן אפשרות למסלול נישואים חלופי לרבנות אינו נוגע רק ליהודים. הוא מזכיר כי עשרות אלפים מתושבי ישראל אינם יכולים להינשא ברבנות כלל. לאלה, אומר הרב לאו, "נישואים אזרחיים הם הכרח שהתעלמות ממנו אינה מתקבלת על דעתו של אף אדם החפץ בטיפוח מדינה עצמאית הדואגת לכל אזרחיה".

לידיעה באתר "כיפה"איך תוכל לפעול?