כבוד לעשייה החינוכית

דרישה מחמירה לאורך החצאית באולפנית ממלכתית-דתית

מנהל אולפנית ישורון בפתח תקוה כתב להורים כי בשנת הלימודים הקרוב יידרשו התלמידות ללבוש חצאית ארוכה, "נושקת מרצפת"

תלמידות סמינר בית יעקב בכותל המערבי. צילום: Beit yaaaak by Takpic, wikimediaתלמידות סמינר בית יעקב (צילום אילוסטרציה). צילום: Beit yaaaak by Takpic, wikimedia

מנהל אולפנית ישורון בפתח תקוה, בית ספר ממלכתי-דתי לבנות מכיתה ז' עד י"ב, שלח להורים תקנון חדש, המחייב את התלמידות ללבוש חצאיות ארוכות, במקום חצאיות עד מתחת לברך כפי שהיה נהוג עד כה.

"מתוך כבוד לעשייה החינוכית והלימודית בכל תחומי הדעת באולפנית, אנו מבקשים מהבנות להגיע באופן מכבד וראוי", כתב המנהל, הרב יניב כהן. "החלטנו שהתלמידות תגענה לאולפנית עם חצאית ארוכה ('נושקת מרצפת'). החצאית איננה חצאית תלבושת אחידה. אני מבקש מכם ההורים לפרגן למהלך ולתת לו קרדיט, למרות הקושי".

כהן הוסיף שכדי להקל על ההורים להיערך לשינוי ייערך בסוף החודש באולפנית יריד מכירות של מעצבות. ביריד יימכרו חצאיות ארוכות, אופנתיות ואיכותיות, לדברי המנהל, במחיר סביר.

הורים לתלמידות לא קיבלו את ההנחיה בעין יפה. אמא לתלמידה שאמורה להתחיל את שנתה הראשונה באולפנית אמרה ל-ynet שהיא חשה מרומה. האמא ביטאה מחאה בעמוד הפייסבוק שלה: "אני תוהה מדוע הרב לא הציג את משנתו

אמא לתלמידות: אנחנו דתיים-לאומיים, זה התיכון היחיד שאמור להיות ליברלי. אנחנו מתנגדים למגמת ההתחרדות הזו

כשבאנו לשמוע אותו בשנה שעברה. אני מצפה מנציגינו בעירייה שיתערבו וימצאו לנו אפשרות רישום אחרת, או שיסדרו ברית ערים תאומות עם ריאד בסעודיה".

"ההחלטה הזו נוגדת את הסגנון שלנו ואת אורח החיים שלנו", אמרה האם. "אנחנו דתיים-לאומיים, זה התיכון היחיד שאמור להיות ליברלי. אנחנו מתנגדים למגמת ההתחרדות הזו".

אב לתלמידה וחבר בוועד ההורים הוסיף: "ההחלטה הזו עוררה תרעומת בקרב הורים רבים. החלטה כזאת צריכה להיעשות בהידברות עם ההורים והתלמידות. מדובר בהחלטה קיצונית. אנחנו לא מתנגדים לתלבושת צנועה, אנחנו מתנגדים להחלטה שלא משקפת את אופי האוכלוסייה באולפנית... אני לא רוצה שבנות יעדיפו ללכת לבית ספר חילוני רק בגלל אורך החצאית".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "הנהלת בית הספר מקיימת בנושא זה הידברות עם התלמידות וההורים. החלטה סופית תתקבל רק לאחר מיצוי התהליכים החינוכיים, ובהתאם לרוח הקהילה".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?