הפורום לחיזוק האחיזה

דגל התורה מקימה מסגרת לעידוד התחרדות בירושלים

חברי הפורום, נציגי שכונות כמו גילה, נווה יעקב ורמות, יעזרו לחרדים בפתרון בעיות, למשל בהקמת בתי כנסת

שכונת רמות בירושלים. צילום: Brian Negin, flickrשכונת רמות בירושלים. צילום: Brian Negin, flickr

פעילי דגל התורה בירושלים הקימו פורום שבו חברים נציגי השכונות המתחרדות בעיר. על הקמת הפורום הוכרז במסיבת חנוכה שנערכה בשבוע שעבר בביתו של סגן ראש העירייה החרדי יצחק פינדרוס. בפורום, לפי דיווח ב-nrg, יהיו חברים נציגי השכונות גילה, נווה יעקב, קרית היובל, קטמון ורמות. את הפורום ירכז מנהל סניף דגל התורה בירושלים, יצחק ברנר.

הפורום הוקם כדי לאפשר לנציגים החרדים לסייע זה לזה. במסיבה נשקלו פעולות שונות שחבריו יכולים לנקוט לטובת התושבים, העצמת האחיזה של המגזר החרדי בשכונות המדוברות והשגת מבני ציבור לטובת החרדים. לדברי ברנר, הכוונה מאחורי הקמת הפורום אינה להגביר את המתח בין חרדים לחילונים בשכונות, אלא לשפר את הסיוע שמעניקה סיעת דגל התורה לנציגי השכונות המתחרדות.

ברנר אמר כי "בכל שכונה יש סיבה אחרת שבגללה לא עוזרים

נשקלו פעולות שחברי הפורום יכולים לנקוט, כמו העצמת האחיזה של המגזר החרדי בשכונות והשגת מבני ציבור לטובת החרדים

לחרדים. באחת זה מפני שלא רוצים, באחרת זה מפני שאין כלים ובשלישית זה מפני שמפחדים מהתושבים החילונים".

כדוגמה לבעיה שבה נתקלים תושבי השכונות המתחרדות דיבר ברנר על הקמת בתי כנסת. "בשכונה אחת פתרו את הבעיה – היה חסר להם בית כנסת – בכך שקנו מקום פרטי. אבל אז נוצרו בעיות משפטיות בהפיכה המקום לבית כנסת; במקום אחר פתרו את זה בהשתלטות, שגם היא בעייתית כלפי החוק".

מקור בסיעת דגל התורה אמר: "לבן אדם שקונה דירה בקרית היובל אין גן ילדים בשכונה, אלא רק בבית וגן. מה יותר קריטי מזה? בוודאי שזה מונע את ההתפתחות החרדית בשכונה". הוא הוסיף כי התושבים החרדים "רואים את זה כאילו העירייה מונעת מהם להתפתח, ולכן הם רוצים להתאגד ולהתארגן בצורה מסודרת".

לכתבה ב-nrgאיך תוכל לפעול?