תחילתה של מהפכה

תגובה ל"חתונה שווה": קריאה לזוגות להתחתן ברבנות

בסרטון שמפיץ המשרד לשירותי דת מוצגת מערכת המאפשרת לפתוח תיק נישואים באמצעות אפליקציה

טקס נישואים. צילום: Jason Hutchens, wikipediaטקס נישואים (צילום אילוסטרציה). צילום: Jason Hutchens, wikipedia

המשרד לשירותי דת החל במסע ציבורי שבו הוא קורא לזוגות להתחתן ברבנות. לקראת ט"ו באב הפיץ המשרד ברשתות החברתיות סרטון אנימציה, המציג מערכת ממוחשבת חדשה שמאפשרת פתיחת תיק נישואים באמצעות אפליקציה ויצירת קשר עם המועצות הדתיות בהודעות כתובות.

בסרטון נראים בני זוג עומדים מחוץ למשרדי הרבנות. לפתע אומרת הכלה המיועדת: "לא היינו צריכים לבוא". בן זוגה חושש כי החתונה מבוטלת. הוא נרגע רק לאחר שהבין כי אהובתו מתכתבת עם המערכת הממוחשבת של המשרד לשירותי דת, שמכונה "שירת הים", ולא עם גבר אחר.

לפי ידיעה ב-ynet, הסרטון החדש מופץ בתגובה לתשדירי הרדיו שפורסמו תחת הכותרת "חתונה שווה", שעודדו טקסי נישואים יהודיים אלטרנטיביים ושוויוניים. הרבנות

במשרד לשירותי דת אומרים כי מערכת 'שירת הים' תקצר את הליך הרישום לנישואין ותהפוך אותו לזמין ונוח

הראשית דרשה מרשות השידור לפסול את התשדירים.

במשרד לשירותי דת אומרים כי מערכת "שירת הים", שכבר פועלת בכמה מועצות דתיות, תקל משמעותית על הזוגות, תקצר את הליך הרישום לנישואין ותהפוך אותו לזמין ונוח. היא פותחה על ידי אגף מחשוב מערכות מידע במשרד ו"מלם מערכות תוכנה" בעלות של כ-50 מיליון שקל.

השר לשירותי דת, דוד אזולאי מש"ס, מסר: "השקענו משאבים אדירים ועמל רב בפרויקט הזה וזוהי רק ההתחלה של מהפכה שירותית לאזרח במשרד לשירותי דת".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?