אין די בהבהרה

הרבנות דורשת לפסול הקמפיין למען חתונות שוויוניות

לטענת הרבנות, בקמפיין לקידום מיזם "חתונה שווה" משודרים תשדירים מטעים. רשות השידור: בתשדירים לא היתה הטעיה

חתונה ישראלית. צילום: עומרי קרן לפידותחתונה ישראלית (צילום אילוסטרציה). צילום: עומרי קרן לפידות

הרבנות הראשית דורשת מרשות השידור להפסיק לשדר תשדירי רדיו הקוראים לציבור להתחתן בטקס יהודי אלטרנטיבי המכונה "חתונה שווה". לטענת הרבנות מדובר בתשדירים מטעים, שכן עולה מהם כי הטקס האלטרנטיבי מוכר על ידי רשויות המדינה בעוד שבפועל אין לו תוקף משפטי.

תשדירים המקדמים את מיזם "חתונה שווה", המשותף לתנועה הרפורמית, התנועה הקונסרבטיבית ותנועת ישראל חופשית משודרים בשבועות האחרונים ברשתות השונות של קול ישראל. היועץ המשפטי של הרבנות, עו"ד הראל גולדברג, דורש במכתב לסגן היועצת המשפטית של רשות השידור, עו"ד תומר קרני, לפסול את התשדירים בנוסח הנוכחי שלהם.

"אין די בהבהרה הכרוכה בקמפיין ולפיה טקס החתונה אינו מוכר לצורכי רישום במשרד הפנים", טוען גולדברג. "מן ההכרח לציין כי נישואין אלו אינם מוכרים על ידי המדינה לכל דבר ועניין".

היועץ המשפטי של הרבנות: המחוקק קבע שנישואים המוכרים בישראל ייערכו על פי דין תורה בלבד

גולדברג, נכתב בידיעה ב-ynet, מוסיף כי המחוקק קבע שנישואים המוכרים בישראל ייערכו "על פי דין תורה" בלבד.

מטעם קמפיין "חתונה שווה" נמסר בתגובה: "צר לנו שהרבנות, שחשה את אובדן הרלוונטיות שלה לחברה הישראלית, עושה שימוש בכלים כוחניים בכדי למנוע מהציבור את זכותו להקים משפחה על פי דרכו ואמונתו... יותר ויותר זוגות כיום, מכל קצות הקשת החברתית והדתית בישראל, מערערים על המונופול של הרבנות ומוכיחים כי ניתן לקיים את דברי ההלכה לחופה וקידושין ולערוך טקס כדת משה וישראל גם מבלי לעבור במוסד הרבנות".

מרשות השידור נמסר: "טענות הרבנות הראשית התקבלו ברשות השידור אתמול וטרם נבחנו. רשות השידור סבורה כי בקמפיין לא היתה משום הטעיה. בכל מקרה, נכון לעכשיו הקמפיין אינו משודר עוד".

מהרבנות לא התקבלה תגובה.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?