בהתאם להעדפות הציבור

ח"כ זוהר מנסה לסכל פתיחת בית התפוצות בשבת

עובדים במוזיאון פנו לאנשי ציבור וביקשו מהם לפעול נגד הכוונה לפתוח אותו לקהל בשבת

בית התפוצות. צילום: MathKnight and Zachi Evenor, wikipediaבית התפוצות. צילום: MathKnight and Zachi Evenor, wikipedia

בית התפוצות, המוזיאון לשימור מורשת העם היהודי שמופעל על ידי אוניברסיטת תל אביב, יהיה פתוח בשבתות החל מהשבת הקרובה. עובדים בבית התפוצות, שמתנגדים למהלך, שלחו מכתב לרבנים ולאנשי ציבור וביקשו מהם לפעול לסיכולו.

"דוד בן גוריון, ראש הממשלה הראשון של ישראל, התנגד בתוקף לעבודה בשבת והחיל את חוקי שעות עבודה ומנוחה במדינת ישראל, לפיהם אסור לעסקים לפעול בישראל בשבת, כמו גם אסור להעסיק עובדים בשבת", כתבו העובדים בין השאר.

רדיו קול חי מציין כי בעקבות פרסום ההחלטה לפתוח את בית התפוצות בשבת פנה חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד בשאילתה דחופה למשרד הכלכלה. "כיצד ייתכן שמוזיאון המתקרא 'מוזיאון העם היהודי' ירמוס ברגל גסה את הערך המקודש של יום השבת?" כתב זוהר.

ח"כ זוהר: כיצד ייתכן שמוזיאון המתקרא 'מוזיאון העם היהודי' ירמוס ברגל גסה את הערך המקודש של יום השבת?

"הצעת החוק הגשתי בנושא ביחד עם ח"כ עליזה לביא, אמורה לשים סוף להתנהלות זו המאלצת את העובדים לעבוד בשבת למרות רצונם. על פי ההצעה שהגשתי – כל עובד יוכל לסרב לעבוד בשבת גם מבלי להצהיר שהוא שומר מצוות".

מבית התפוצות נמסר: "מבדיקות שערכנו, מרבית המוזיאונים פתוחים בשבת וכ-30% עד 40% מהישראלים מעדיפים לבקר במוזיאונים בשבת... לפיכך, בית התפוצות כגוף ציבורי מתאים את עצמו לרצונות ולהעדפות של הקהל ומאפשר גם למשפחות וגם ליחידים לבקר במוזיאון בסוף השבוע".

לידיעה ברדיו קול חיאיך תוכל לפעול?