נזק רוחני אדיר

התנגדות בבני ברק להעברת אולפנה חרד"לית לשכונה חרדית

רבנים חרדים בשכונת קרית הרצוג טוענים שמיקום האולפנה הציונית הדתית בסמוך לבית ספר חרדי-ליטאי יהיה בגדר "פגיעה חמורה באורחות חיינו"

תל אבו זיתון בשכונת קרית הרצוג בבני ברק. צילום: Avi1111 dr. avishai teicher, wikipediaתל אבו זיתון בשכונת קרית הרצוג בבני ברק (צילום אילוסטרציה). צילום: Avi1111 dr. avishai teicher, wikipedia

תושביה החרדים של שכונת קרית הרצוג בפרדס כץ יוצאים למאבק נגד העברתה של אולפנה לתלמידות מהציונות הדתית לשטחם. עד לאחרונה נאבקו מנהיגי הציונות הדתית נגד העברת האולפנה למיקום זה, אבל לאחרונה נאלצו להסכים לכך.

רבני קרית הרצוג הכריזו כי ייצאו למאבק נגד העברת האולפנה לשכונה. האולפנה אמורה לפעול בסמיכות לבית הספר "מסורת ישראל" של הקהילה הליטאית בבני ברק.

לפי ידיעה ב"כיכר השבת", רבני השכונה חתמו על מכתב חריף הקורא לראש העירייה, חנוך זייברט, שלא להעביר את האולפנה לשכונה החרדית. לדבריהם, מיקום האולפנה בקרית הרצוג, סמוך לבית הספר הליטאי, "יגרום נזק רוחני אדיר".

מדובר בפגיעה בחינוך הטהור של ילדינו ובצביון השכונה

תושבים בקרית הרצוג אמרו שהם חשים זעם רב על ההחלטה להעביר את האולפנה לשכונה, "למרות כל הניסיונות לבקש מראש העיר למנוע את העברת האולפנה אל תוככי הקריה החרדית ולמרות בקשות של רבנים שפנו אליו באופן אישי וביקשו למנוע את הדבר".

"מדובר בפגיעה בחינוך הטהור של ילדינו ובצביון השכונה ולכן הוקם ועד תושבים למאבק בפגע. לא ניתן שיפעלו נגדנו וינסו לשנות את אופי השכונה", אמרו עסקנים שלדבריהם מבטאים את עמדת התושבים.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?