לא שיערו

כתבי אישום נגד בחורי ישיבה החשודים הברחת סמים

לפי כתב האישום, השניים הבריחו מגרמניה אלפי כדורים של הסם MDMA

טבליות סם. צילום: พีรพล อนุตรโสตถิ์, wikipediaטבליות סם (צילום אילוסטרציה). צילום: พีรพล อนุตรโสตถิ์, wikipedia

בכתב אישום שהוגש היום נגד שני צעירים חרדים, נטען כי הם הבריחו כמות מסחרית של סמים קשים מגרמניה לישראל. הנאשמים ואדם נוסף תכננו לייבא לישראל 13,189 טבליות של סם מסוכן מסוג MDMA וכן אבקת MDMA במשקל של כ-1,301.44 גרם.

אחד הנאשמים, אהרון ה', נסע לאוקראינה כמה פעמים בשנתיים האחרונות בשליחותו של אדם בשם מאיר. בשובו העביר למאיר מזוודות. בשלב מסוים הוא פנה למאיר וביקש להמשיך לטוס לחו"ל בשליחותו כדי להביא לו מזוודות תמורת תשלום.

ב-13 ביוני נפגשו מאיר ואהרן בשדה התעופה בישראל. מאיר מסר לאהרן מזוודה ריקה ו-2,000 שקל להוצאות נסיעה. אהרון טס לברלין, נפגש עם אדם נוסף וקיבל ממנו מזוודה שבה הוטמנו הסמים בדופן כפולה.

הנאשם טס לברלין, נפגש עם אדם נוסף וקיבל ממנו מזוודה שבה הוטמנו הסמים בדופן כפולה

ב-17 ביוני חזר אהרן מברלין כשהוא נושא עמו את מזוודת הסמים. אנשי המכס בשדה התעופה ביקשו ממנו להעביר את מטענו במכונת שיקוף. לאחר הבדיקה עצרה המשטרה את אהרן.

עורכת הדין מיטל אילן מהפרקליטות, שהגישה את כתבי האישום, ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרם של השניים עד לתום ההליכים. הפרקליטות עדיין לא החליטה אם להגיש כתב אישום נגד החשוד השלישי, תושב ביתר עילית בן 22.

עורך דינו של הנאשם ישראל א' אמר ל"בחדרי חרדים": "לנאשמים עומדת טענת הגנה מצוינת, שלפיה הם לא שיערו שמדובר בסמים. המדינה מבינה שלא מדובר בסוחרי סמים אלא בבחורים שנוצלו בעבור נזיד עדשים, ולצורך הרשעתם תידרש ראיה שהם ידעו שמדובר בסמים".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?