הלוויות מודרניות בבירה

מרכז לשריפת גופות של "עלי שלכת" יוקם בירושלים

החברה מפעילה כיום מרכז לשריפת גופות ברעננה בלבד. המרכז בירושלים יוקם לאחר שנמצא כי בקרב תושביה יש ביקוש רב לשירותים של "עלי שלכת"

משרפה לגופות. צילום: Katpatuka, wikipediaארון קבורה מוכנס לשריפה (צילום אילוסטרציה). צילום: Katpatuka, wikipedia

חברת "עלי שלכת", המתמחה בשריפת גופות, תקים לראשונה מרכז לשריפת גופות בירושלים. בחברה מודעים להתנגדות שעלולה להתעורר, אבל מנכ"לה הצהיר: "חשוב שתהיה נוכחות שלנו גם בירושלים". עד כה הפעילה "עלי שלכת" מרכז לקבורה אלטרנטיבית רק ברעננה.

מהחברה נמסר ל-nrg שההחלטה לפתוח מרכז בירושלים התקבלה לאחר שנמצא כי בקרב תושבי העיר יש ביקוש רב לבית לוויות מודרני. בימים אלה נבחנים כמה מועמדים שיקימו בזכיינות את בית הלוויות, ולפי התוכנית הוא יוקם בעיר בתוך חודשיים. הזכיין יקיים טקסי קבורה אלטרנטיביים, שיכללו גם שריפת גופות.

"פנו אלינו ישראלים רבים בנושא של שריפת גופות, שמבוצעת במתקן מרכזי אחד במרכז הארץ", אמר אלון נתיב, מנכ"ל "עלי שלכת". "אני מרגיש עלייה בביקוש למוצרים שמציעה עלי שלכת, ולכן חשוב שתהיה לנו נוכחות גם בירושלים".

כדי לקיים טקסים אלטרנטיביים בבתי הקברות בירושלים, שמנוהלים על ידי חברה קדישא, תידרש עלי שלכת לאישור

מלבד אישור עסק תקין, "עלי שלכת" אינה נזקקת לאישור מיוחד מעיריית ירושלים. אבל כדי לקיים טקסים אלטרנטיביים בבתי הקברות בירושלים, שמנוהלים על ידי חברה קדישא, יהיה עליה לבקש אישור לכך.

את "עלי שלכת" הקימה ב-2004 קבוצה של יזמים ישראלים, שהבחינו כי קיים בחברה הישראלית יש צורך אמיתי בבחירה חופשית בטקסי קבורה ואבלות בהתאם להשקפת עולמו, רצונותיו וצרכיו של כל אדם. החברה מציעה מגוון רחב של שירותים – החל בטקסים אזרחיים בבתי עלמין קיימים, דרך קבורה בבתי עלמין אזרחיים ועד הטסת גופות, שריפת גופות, צוואות מוקלטות, שימור דנ"א, הנצחה והוצאת ספרי זיכרון.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?