תסמונת הסחטנות

חדו"ש בתגובה לדברי שר האוצר: לשלוח את גפני לטיפול גמילה מסחטנות

שר האוצר, משה כחלון, אמר בישיבת ראשי מפלגות הקואליציה כי יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, הוא "סחטן ואי אפשר לעבוד עמו"

ח''כ משה גפני צועק בהצבעה על ביטול חוק הגיוס. 23112016 צילום: יונתן סינדל, פלאש 90ח''כ משה גפני בהצבעה על ביטול חוק הגיוס. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בישיבה של ראשי מפלגות הקואליציה אתמול אמר שר האוצר, משה כחלון, כי יו"ר ועדת הכספים, משה גפני מיהדות התורה הוא "סחטן ואי אפשר לעבוד עמו". כחלון הוסיף, כפי שמפרסם האתר "בחדרי חרדים": "אני לא מסוגל יותר לעבוד עם גפני. נמאס לי מההתנהלות (שלו). אי אפשר שזה יימשך. חמור שהדברים מתנהלים בצורה שתוקעת את העבודה". גפני לא השתתף בישיבה משום שאינו ראש המפלגה.

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "שוב ושוב מגלים כל שותפיו של גפני כי הצורך לסחוט ולעשוק את קופת המדינה חזק אצלו מכל שותפות, יחסי עבודה וכמובן מטובת המדינה. במשך שבועות ארוכים מחזיק גפני העברות תקציביות בהיקף של 14 מיליארד שקל, ואתן את כל משרדי הממשלה, בני ערובה לדרישתו להוסיף מאות מיליונים לאברכים ולחינוך ללא ליבה. זאת, לאחר שתקציב הישיבות הוכפל רק לפני חצי שנה. קשה להעלות על הדעת כמה מקרים חברתיים, חלשים, שקופים, נופלים קורבן למדיניות האכזרית הזאת.

מנכ"ל חדו"ש: שבועות ארוכים מחזיק גפני העברות תקציביות בהיקף של 14 מיליארד שקל בנות ערובה לדרישתו להוסיף מאות מיליונים לאברכים ולחינוך ללא ליבה

מתברר שסחטנות יכולה להיות תסמונת פתולוגית, שאין לה קשר למציאות או להיגיון פוליטי. ככל שמתמכרים לה, היא אינה יודעת שובע. מומלץ לשלוח את ח"כ גפני לטיפול גמילה ממושך ובאותה הזדמנות לשחרר את ועדת הכספים וכלכלת ישראל ממדיניות המאפיה והפרוטקשן שהוא מוביל. עכשיו גם כחלון גילה, שכל יום שגפני ממשיך בתפקידו מגדיל את הנזק לכלכלה ולמדינה".

בתגובה לדבריו של כחלון אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "מה הבעיה. למה לא פותרים זאת?" כחלון: "הוא סחטן וגם לא מעוניין בפתרון ולא נוכל לעבוד ככה יותר".

ראש הממשלה: "הדבר כה חמור?" כחלון: "כן. וזה עוד כשהוא הבטיח במו"מ הקואליציוני שיעזור לנו לעבוד. בפועל הוא עושה ההיפך". שר הבריאות, יעקב ליצמן: "צריך לבחון כל דבר לגופו". נתניהו הטיל על ראש לשכתו, דוד שרן, לנסות לגשר בין הצדדים.

המשבר בין גפני לכחלון נמשך כבר זמן רב. גפני מעכב העברת כספים לפי דרישת משרד האוצר, בטענה כי האוצר מסרב להעביר כספים קואליציוניים לחרדים ותקציבים לישיבות. מלשכתו של גפני לא נמסרה תגובה.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?