פגיעה באופי היהודי

בן דהן ביטל השתתפות בכנס שבארגונו מעורבים רפורמים

סגן שר הביטחון הוזמן לכנס להשקתה של קואליציית השבת הישראלית, שגובשה על ידי 20 ארגוני חברה אזרחית וביניהם התנועה הרפורמית

הרב אלי בן דהן, הבית היהודי 06012013. צילום יונתן סינדל פלאש 90.jpgהרב אלי בן דהן. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

סגן שר הביטחון אלי בן דהן ביטל את השתתפותו בכינוס שיתקיים מחר ובו תושק קואליציית השבת הישראלית. לפי ידיעה ב-News1, הסיבה לאי השתתפותו של בן דהן, חבר כנסת מהבית היהודי, היא סימנים למעורבות פעילה של התנועה הרפורמית בגיבוש הקואליציה ובארגון הכנס. בלשכתו של בן-דהן סירבו למסור פרטים על ביטול השתתפותו ואמרו כי חלו שינויים בלוח הזמנים שלו.

בהקמתה של קואליציית השבת הישראלית שותפים 20 ארגוני חברה אזרחית ובהם ארגונים חילוניים, רפורמיים ואורתודוקסיים. בין השאר חברים בקואליציה המכון הישראלי לדמוקרטיה, בית הלל, התנועה הרפורמית, המכון לאסטרטגיה ציונית, שתי"ל, החברה למתנ"סים, התנועה המסורתית

הסיבה לביטול השתתפותו של בן דהן, היא סימנים למעורבות פעילה של התנועה הרפורמית בארגון הכנס

(הקונסרבטיבית), נאמני תורה ועבודה, תיקון, בינ"ה, ניצנים ושבת שוויון.

מלבד בן דהן אמורים להופיע בכנס מיכה גודמן ממדרשת עין פרת וממכון הרטמן, שוקי פרידמן מהמכון הישראלי לדמוקרטיה, ראשי רשויות וחברי מועצות בערים וביישובים שונים.

מרכז ליב"ה (ליהדות בציבוריות הישראלית) בירך את בן דהן על ההחלטה לבטל את השתתפותו. מליב"ה נמסר: "אין זה מקומו של מי שנאמן לתורה ולמסורת ישראל להיות שותף לכינוס רפורמי זה, שמטרתו היא פגיעה באופי השבת ופריצת החוקים במדינת ישראל. הרצון להתיר פתיחת בתי עסק ותנועת תחבורה ציבורית בשבת פוגע באופי היהודי של מדינת ישראל ובאחדות העם".

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?