פלישה לסניף המפלגה

כולל אברכים השתלט על סניף הליכוד בבני ברק

מנכ"ל הליכוד אמר לאברכים כי אם לא יפנו את המבנה מרצונם, הם יפונו בכוח

אברכים בכולל של חסידות ברסלב בבני ברק 19082013 צילום: יעקב נאומי, פלאש 90אברכים בכולל של חסידות ברסלב בבני ברק (צילום אילוסטרציה). צילום: יעקב נאומי, פלאש 90

מנכ"ל הליכוד, גדי אריאלי, בא בשבוע שעבר לכולל שהתמקם בסניף של התנועה בבני ברק. אריאלי אמר לאברכי הכולל כי השתלטותם על סניף הליכוד היא פלישה לא חוקית לשטח פרטי ששייך לתנועה. הוא הזהיר כי אם לא יתפנו מהמקום עד היום, הם יפונו בכוח.

בשבוע שעבר נכנסו עשרות אברכים מסניף של כולל נחלת משה, בראשות הרב אברהם רובינשטיין, ממלא מקום ראש עיריית בני ברק, לסניף הליכוד בעיר והפכו אותו לבית מדרש ולכולל.

מקור בהנהלת הכולל אמר ל"כיכר השבת" שהושקעו עשרות אלפי שקלים בשיפוץ המקום וכי פעיל ליכוד ותיק בעיר אישר את כניסת האברכים למבנה הסניף ואף העביר להם מפתח אליו. המקור הוסיף: "אם הנהלת הליכוד תבחר בהתנהלות חד

מקור בהנהלת הכולל אמר שפעיל ליכוד ותיק בעיר אישר את כניסת האברכים למבנה הסניף ואף העביר להם מפתח אליו

צדדית ובעימות פיזי אלים במרכז בני ברק, היא תצטרך להביא בחשבון שיהיו לכך השלכות חמורות על השותפות הקואליציונית של הליכוד עם יהדות התורה".

יעקב וידר, יו"ר המטה החרדי בליכוד, הבהיר כי לא ינוח עד שהכולל יפונה והמקום יחזור לשמש סניף הליכוד. "עזות המצח של העסקנים לא יודעת שובעה", אמר וידר. "גם אם אותו פעיל ליכוד אישר להם להיכנס לסניף, אין לו שום סמכות לכך. אין ולא היה שום אישור להפיכת סניף הליכוד לסניף של יהדות התורה".

לדבריו, מדובר בפלישה והיא תטופל באמצעים משפטיים. "ככל שהכולל החשוב אכן יקר ללבם של ראשי העיר, הם מוזמנים לארח אותו בבניין המפואר של דגל התורה או במבנה העצום של אגודת ישראל בבני ברק", הוסיף וידר.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?