חדר בלי ליבה

"אחי הרב הראשי לא למד ליבה ולכן קשה לו"

בראיון לתוכנית של אורלי וגיא אמרה עדינה בר שלום, אחותו של הרב הראשי, כי יצחק יוסף מתקשה מפני שבירושלים לא היו חדרים עם לימודי ליבה

מייסדת המכללה החרדית עדינה בר שלום, בתו של מנהיג ש''ס הרב עובדיה יוסף בביקור אצל אביה החולה בהדסה עין כרם. 23-09-2013. צילום: פלאש 90מייסדת המכללה החרדית, עדינה בר שלום, בתו של מנהיג ש''ס הרב עובדיה יוסף ז"ל.  צילום: פלאש 90

"אח שלי דוד (הרב דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס) למד בבית ספר שבו היו כל לימודי הליבה. הוא המשיך בלימודי אנגלית והיום הוא נואם באנגלית", אמרה עדינה בר שלום, בתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, בראיון לתוכנית הבוקר של אורלי וגיא.

בראיון אמרה בר שלום עוד: "אחי יצחק (הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף) לא למד. קשה לו. אם כמו הרב דוד היה לומד היה לו יותר קל. אבל לא היתה לו בחירה, כי הוא למד בירושלים ולא היו בעיר חדרים עם לימודי ליבה".

בנות לומדות לימודי ליבה ולכן הן לא נושרות מלימודים אקדמיים

בר שלום, מייסדת המכללה החרדית, הוסיפה: "בנות לומדות לימודי ליבה ולכן הן לא נושרות מלימודים אקדמיים. אצל הנשים הנשירה כמעט אפסית, 1 ל-150. אצל הגברים הנשירה מגיעה ל-35% משום שלא היו להם לימודי ליבה".

היא קראה למדינה "לעודד יזמים חרדים צעירים לפתוח בתי ספר שמלמדים אנגלית, מתמטיקה ועברית, שתתקצב כראוי את בתי הספר האלה ואז הרבה יותר ילדים יוכלו לפנות אליהם. אלה שלושת הדברים שכילד אתה יכול לרכוש בקלות יתרה. כמבוגר זה הרבה יותר קשה וזו הסיבה לנשירה הגדולה של הגברים".

לראיון בדף הפייסבוק של אורלי וגיאאיך תוכל לפעול?