לא מפסיקות לשיר

מאות צופים בהופעה של זמרות במחאה על הדרת נשים

חלק מהזמרות הופיעו כשהן עוטות רעלה. ח"כ הורוביץ: "הציבור הישראלי לא ייתן לקיצונים להפוך את ישראל לאיראן"

חברות להקת טרנטינה רעולות פנים בהופעה במחאה על הדרת נשים. צילום: ישראל חופשיתחברות להקת טרנטינה רעולות פנים בהופעה במחאה על הדרת נשים. צילום: ישראל חופשית

אחינועם ניני, אניה בוקשטיין, איה כורם, יעל דקלבאום, להקת טרנטינה, רונית אורלנד ולהקת "שירת מחר" של התנועה המסורתית הופיעו ביום רביעי בערב ברחבת המשביר בירושלים, במחאה על הדרת נשים מהמרחב הציבורי בעיר. מאות צופים באו להופעה, שאורגנה על ידי תנועת ישראל חופשית. הזמרות הופיעו בהתנדבות.

ב-ynet נכתב, כי הן אמרו שבאו לזעוק את זעקתן של הנשים הישראליות, המודרות לשולי החברה על ידי גורמים קיצוניים. חברות להקת טרנטינה אף הופיעו כשפניהן מכוסים ברעלה. אחינועם ניני אמרה כי היא בוגרת חינוך תורני, אבל בזה לשימוש שעושים ביהדות לשם הדרת מחצית מהציבור: "אינני חרדית, אך אני חרדה למצב בישראל היום, אני רואה לנגד עיני כיצד הופכים את מדינת ישראל למדינת טליבאן".

חבר הכנסת ניצן הורוביץ ממרצ הכריז, כי "הציבור הישראלי לא ייתן לגורמים קיצוניים להפוך את ישראל לאיראן ואת

אחינעם ניני: אני חרדה למצב בישראל היום, אני רואה לנגד עיני כיצד הופכים את מדינת ישראל למדינת טליבאן

ירושלים לטהראן".

מיקי גיצין, מנכ"ל ישראל חופשית, אמר, "אנחנו מתכוונים להמשיך לשיר בכל מקום ובכל זמן עד שתיפסק התופעה המכוערת של הדרת נשים מהמרחב הציבורי. שירת נשים היא סמל למאבק הרחב יותר שמתחולל בישראל בין אלו החפצים לשמור את המדינה כיהודית ודמוקרטית לבין אלו שמבקשים להפוך אותה לתיאוקרטיה הלכתית".

אייל אקרמן, רכז בתנועה, ציין כי ההפגנה מוכיחה ש"אנחנו לא מתכוונים לוותר ושיש אפשרות לנצח במאבק על דמותה של ירושלים. השבוע חזרו תמונות הנשים לרחובות העיר והמגמה הזו תלך ותגבר, כי הגורמים הקיצוניים עברו את הגבול ולנו אין כוונה לוותר בנושא".

 לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?